EN

Maha Nawaratri – Szamańskie Święto Wielkiej Bogini Matki

Opublikowano

w kategorii

Nawaratri (15-24 października 2023) – dosłownie święto dziewięciu wieczorów i nocy to tantryczne święto ku czci Bogini Durga Kali Amba oraz Mahakali, obchodzone pod koniec pory deszczowej czyli zazwyczaj we wrześniu lub w październiku. Święto upamiętnia dziewięć dni, podczas których Bogini Parwati, żona Śiwa Boga, pokonała złe demony i ciemne moce. Każdego wieczoru, aż do późna w nocy czczona jest jedna z dziewięciu form Bogini Durga Kali Amba, Magicznej, Niebiańskiej Wojownicy. Jest to największe i najpotężniejsze tantryczne święto szamańskie w Eurazji. Program obejmuje praktyki Tantry oraz Kundalini Jogi. 

Durga nie ma wielu świątyń stałych, w związku z tym jej pamięć o zwycięstwie przypominana jest co roku. Święto jest szczególnie uroczyście obchodzone przez kobiety. Nawaratri – w dewanagari नवरात्रि, trl. nawarātri, dziewięć nocy – święto dziewięciu nocy, również Durgapudźa – święto wedyjskie ku czci Bogini Durgi, obchodzone pod koniec pory deszczowej w miesiącu aświna. Dasami, Daśara, Daśahara, Widźaja Dasama to Dziesiąty dzień, Dzień Zwycięstwa, Dussera – obchodzony 24 października 2023 roku jako osobne święto. Intensywne śpiewanie bhadźanów: Jaya Guruh! (Dźaja Guruh)… 

Kundalini Tantra Joga – budzenie i rozwijanie twórczej Mocy Kundalini. Intensywne praktyki poświęcone pogłębianiu więzi z Boską Mateczką, Durgą, Ambą – Macierzą Wszechświata. Głębokie medytacje i praktyki z Aniołami Natury, Kontemplacje i nauka Pieśni Światła GAYATRI. Medytacje Natury. Jak pogłębić związek z Matką Ziemią i żyć w Dobrobycie. Czakramy! Tańce i śpiewy szamańskie. Rozwijanie i budzenie MOCY KUNDALINI! Codzienne Nabożeństwa (Pujas) do Boskiej Mateczki. Tajemne Rytuały i Ceremonia Uzdrawiania.

Zgłoszenia na warsztaty tematyczne w tych terminach najlepiej poprzez formularz KONTAKT

Serdecznie Zapraszamy!

Zgłoszenia pisemnie do końca sierpnia 2023 na adres:

R.Z.M. – P.O.Box 247, 44-100 Gliwice 1, PL

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *