Warunki Uczestnictwa

Laja Joga to praktyczna sztuka medytacji i kontemplacji oparta na starożytnej wiedzy o ćakramach (ośrodkach energii); nauka naturalnego leczniczego oddychania zwanego też oddechem połączonym; misterium mistycznej modlitwy płynącej z Ducha Świętego; duchowe odradzanie z pomocą pozytywnego myślenia; joga rozpuszczania przeciwności na drodze do wyzwolenia; sztuka zdrowego życia i zdrowego odżywiania (jarstwo) w rozwoju duchowym; twórcze rozwiązywanie problemów i konfliktów życia; osiąganie wewnętrznej ciszy i spokoju umysłu; rozwój intuicji i wizji trzeciego oka; tajemnice symboli mistycznej jogi wschodu i potęga postaw pełnych mocy; duchowa rewolucja nowej fali znana jako New Age, starożytna tajemna sztuka uzdrawiania ciała, umysłu i duszy; jedność idei i celu w religiach hinduskich, buddyjskich, muzułmańskich i judeochrześcijańskich; ekumeniczna jedność religii; mistyczne tajemnice ezoterycznego chrześcijaństwa; Laja zawiera w sobie kilka szczególnych metod praktycznej kultury duchowej jak: praca nad energiami żywiołów; mistyka przyrody i głęboka ekologia; doskonalenie umysłu, transformacja emocji, przemiana serca i umysłu, praca z ciałem, sztuka afirmowania, konfirmowania i autosugestii; mistyczna modlitwa i mistyka przyrody; Nauki wschodnich mędrców: Śiwa Babadźi, Parwati, Morja, Dźiłal Khul (D.K.), Śiwananda, Premananda; łączenie ze świadomością Wielkiego Ducha; nauki o Aniołach, Dewaczanie (Niebiosach) i anielskich Hierarchiach, praktyczny kontakt z aniołem stróżem; mistyczne stopnie modlitwy; praktyki Samadhi i Kriya jogi; także Mantra – sztuka wibracji dźwięków modlitwy; Mudra – tajemna moc postawy ciała; Bhaiszadźja joga – starożytna sztuka samouzdrawiania, jogiczna medycyna, droga uzdrowicieli, ayurweda; Elementy nauk i praktyk tantrycznych, sztuka erotyczna i związki partnerskie; Hatha Yoga o ablucjach, jantrach i asanach; Nauki o Szambali i o Śigatse.

Zasady Uczestnictwa

WAŻNE! Sesje Laja Jogi są dwudniowymi spotkaniami o charakterze warsztatów. Uprzejmie uprasza się o planowanie udziału wyłącznie w całości warsztatu: od początku aż do końca. ROZPOCZĘCIE w soboty o godz. 10.00 (rejestracja uczestników u organizatora), ZAKOŃCZENIE w niedzielę ok. godz. 17-tej. Zajęcia w sobotę kończą się zwykle ok. godz. 19, a w niedzielę rozpoczynają się o godz. 9.00 rano. Wyklucza się uczestnictwo jedynie w części programu. Uczestnicy proszeni są o zarezerwowanie sobie czasu na uczestnictwo w całym sobotnio-niedzielnym programie zajęć Laja Jogi! Prosimy mieć ze sobą śpiwory lub koce do ćwiczeń siedzenia i relaksu na leżąco. Przydatne są chusty do okrywania ciała w medytacji, także własny sprzęt do spania. Uczestnictwo małych dzieci i zwierząt jest zasadniczo wykluczone. Wspólne posiłki w czasie przerwy w zajęciach (przekąski w połowie dziennego bloku zajęć) aranżujemy z własnego jedzenia czysto wegetariańskiego! W dniach zajęć warsztatowych wskazane jest wyłącznie jarskie odżywianie!

Koszt udziału

200 PLN (do negocjacji w zależności od liczby uczestników). Dla małżeństw, stałych par, rodzeństwa, stałych uczestników zajęć – możliwe zniżki do 300 PLN od 2 osób. Zniżki dla stałych bywalców (min. 10 dwudniowych sesji lub Czilla), członków Bractw Zakonnych Himawanti z opłaconymi składkami za bieżący rok – 100 PLN. Osoby nie posiadające funduszy na pokrycie kosztów uczestnictwa mogą starać się o zniżki w zamian za pracę lub usługi. Proszę zgłaszać to u osób prowadzących przed rozpoczęciem zajęć. Zajęcia weekendowe rozpoczynają się w sobotę o godz. 10.00 i trwają do godz. 18.00, a w niedzielę rozpoczynają się o godz 9.00 i kończą się ok. godz.16.00-17.00. Osoby prowadzące zastrzegają sobie możliwość częściowych zmian w programie w zależności od zapotrzebowania uczestników i własnego natchnienia. Proszę dowiadywać się o miejsca zajęć u organizatorów i zgłaszać uczestnictwo przynajmniej kilka dni wcześniej przed warsztatem.