Biskup pedofil Gabino Miranda z Opus Dei usunięty z diecezji w Peru

Biskup pedofil z Opus Dei usunięty z diecezji w Peru 

Kościół katolicki w Peru aż do 19/20 września 2013 ukrywał skandaliczną aferę ciężkiego gatunkowo seksualnego wykorzystywania dzieci przez arcybiskupa pomocniczego archidiecezji Ayacucho. Dopiero kiedy wielka pedofilska afera wyciekła do mediów, biskupa pospiesznie odwołano, a katolicki kardynał i przyjaciel zboczeńca zaczynają tłumaczyć się publicznie, zaś prokuratura wszczyna oficjalne wielkie śledztwo.

Pierwsze ujawnienie biskupa pedofila w Peru miało miejsce 21 sierpnia 2013 roku, gdy Francisco Fernandez opowiedział o biskupie, który nawet w czasie spowiedzi nagabuje dzieci i młodzież do odbywania z nim stosunków seksualnych w niemoralny, sodomiczny, doodbytniczy sposób. Dopiero prezes Panamerykańskiego Trybunału Sprawiedliwości zmusił władze kościoła katolickiego do odwołania zboczonego seksualnie biskupa, a organa wymiaru sprawiedliwości Peru do wszczęcia oficjalnego dochodzenia, chociaż skłonności pedofilskiego biskupa znane były od wielu lat. Papież Franciszek w trybie pilnym nie tylko odwołał zboczonego biskupa ze stanowiska, ale go również zlaicyzował czyli usunął ze stanu kapłańskiego, co zdarza się wyjątkowo rzadko. 

Gabino Miranda Melgarejo

Gabino Miranda Melgarejo – ur. 19 lutego 1960 w Piscaya, Peru – arcybiskup pomocniczy Archidiecezji Ayacucho – skompromitowany we wrześniu 2013 roku ujawnieniem jego pedofilskiego zboczenia seksualnego. Oczywiście, region w którym był biskupem pomocniczym należał do najbiedniejszych w Peru, podobnie jak to w wypadku wielu innych księży i biskupów pedofilów bywa, że najbiedniejsze dzieci zmuszają do pedofilskiego seksu w zamian za zastraszanie, szantaż i niewielkie pieniądze. Sprawę prowadzi prokuratura generalna Peru oraz lokalna wojewódzka z powodu skali zarzutów oraz rangi politycznej i społecznej biskupa pedofila. Biskup, co jest typowe dla katolickich księży i biskupów pedofilów należy do konserwatywnego skrzydła peruwiańskiego kościoła katolickiego i jest ważną figurą w kościelnej sekcie Opus Dei

W ślad za zboczonym arcybiskupem Józefem Wesołowskim w Ameryce Południowej kolejny należący do kościelnej sekty Opus Dei biskup pomocniczy archidiecezji Ayacucho, Gabino Miranda Melgarejo został zwolniony ze stanowiska z powodu pedofilii – potwierdził 19 września 2013 roku emerytowany ordynariusz diecezji Chimbote, Luis Bambarén Gastelumendi. Dzień wcześniej taką informację podał prezes Międzyamerykańskiego Trybunału Praw Człowieka, Diego García Sayán, domagając się od peruwiańskiego wymiaru sprawiedliwości – jeśli wiadomość się potwierdzi – wszczęcia z urzędu śledztwa w sprawie poczynań tego zboczonego katolickiego hierarchy. 

Według Diego Garcíi Sayana, o odwołaniu biskupa zdecydowano w Watykanie już w sierpniu 2013 roku, jednak jak dotychczas wiadomość ta nie została publicznie ogłoszona przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej, które pragnie za wszelką cenę ukrywać i uciszać swoje pedofilskie skandale. Natomiast na 20 września 2013 roku ze strony internetowej archidiecezji Ayacucho zostało już usunięte nazwisko i zdjęcie 53-letniego Mirandy, który – według doniesień peruwiańskich mediów – musiał także odejść ze stanu duchownego. Biskupem pomocniczym w Ayacucho został on w lipcu 2004 roku. Watykan i papież Franciszek ujawniają księży pedofilów, ale tylko wtedy, kiedy wieści o nich dostaną się do publicznej wiadomości mediów w tym społecznych antypedofilskich portali internetowych. 

Był na spotkaniach z księżmi i prałatami Opus Dei jako ich przyjaciel i wspomożyciel oraz protegowany, który należał do OD. Odwiedzał też Zakon Dominikanów i może był Dominikaninem, a był jeszcze u Jezuitów. Pobierał duchową formację i był członkiem Stowarzyszenia Kapłańskiego Świętego Krzyża, czyli był związanym duchowo z katolicką sektą Opus Dei, która po 1989 roku, a szczególnie od 1993 roku rujnuje Polskę. 

Kolejny pedofil wyświęcony przez Jana Pawła II 

Gabino Miranda Melgarejo przyjął 17 grudnia 1987 sakrament święceń kapłańskich. W dniu 3 lipca 2004 został mianowany przez Jana Pawła II biskupem pomocniczym Archidiecezji Ayacucho. Sakrę biskupią otrzymał 21 sierpnia 2004, z rąk biskupa Luisa Abilio Sebastiani Aguirre. Dnia 19 września 2013 został usunięty ze stanowiska, oskarżony o pedofilię. Wbrew doniesieniom prasowym opusdeistycznych mediów jest on wiernym Prałatury Opus Dei czyli Czarnej Loży w katolickim kościele!

Pikantności sprawie dodaje fakt, że biskup Gabino Miranda Melgarejo jest protegowanym i przyjacielem kardynała Juana Luisa Cipriani, który jest kardynałem sekty Opus Dei w Limie i dba o to, żeby wszyscy księża w Peru byli ściśle związani z Dziełem czyli z katolicka sektą Opus Dei. Sprawa jest kolejną kompromitacją duchową, społeczną, polityczną i moralną sekty Opus Dei zwącej się po polsku Dziełem Bożym – konserwatywnym skrzydłem katolickiego kościoła. Kardynał Juan Luis Cipriani w latach 90-tych XX wieku był arcybiskupem Ayacucho w którym zbudował potężną prałaturę sekty Opus Dei. 

Oficjalnie media w Peru dowiedziały się, że biskup Gabino Miranda Melgarejo zrezygnował ze stanowiska nie podając powodu. Dopiero po wyjaśnieniu osób zainteresowanych eliminacją pedofilów ze stanu duchownego w katolickim kościele wydało się, że to kolejny po arcybiskupie Józefie Wesołowskim na Dominikanie i polskim księdzu michalicie Wojciechu Gilu duchowny katolicki którego złapano na dymaniu dzieci, w tym analnie czyli doodbytniczo. Warto wspomnieć, że katolicka sekta Opus Dei od razu zaczyna wypierać się swojego zboczonego kamrata, ale to jest taka polityka czy raczej linia obrony tej faszystowskiej kościelnej sekty, zgodna z zasadą: “co złego to nie my”. 

Biskup pedofil studiował na opusdeistycznym Uniwersytecie Nawarry. W lipcu 2004 roku został jak wielu pedofilów mianowany biskupem przez propedofilskiego papieża Jana Pawła II czyli polskiego Karola Wojtyłę z Wadowic. W czasie, gdy arcybiskupem Ayacucho był Juan Luis Cipriani, pedofil Gabino Miranda Melgarejo był proboszczem w Ayacucho oraz rektorem seminarium duchownego kształcącego także młody narybek dla katolickiej sekty Opus Dei i opusdeistycznej diecezji. Ksiądz biskup Gabino Miranda Melgarejo był protegowanym członkiem sekty Opus Dei od 1989 roku, a jego duchowymi opiekunami byli prałaci sekty Opus Dei, a także sam kardynał Cipriani. 

Seksualne upodobania biskupa z Peru 

Gabino Miranda Melgarejo lubił zarówno chłopców jak i dziewczynki w wieku zwykle powyżej 10 lat, nie gardził też mlodymi klerykami z seminarium duchownego. Jednej z nastolatek, dziewczynce w wieku 13 lat oferował w konfesjonale ‘zaprzyjaźnienie w celach erotycznych’, ‘dobrą seksualną rozrywkę’, w tym ‘robienie mu loda‘ czyli obciąganie biskupiego penisa oraz ‘anala’. Najważniejszy zarzut znany już prokuraturze i dobrze udokumentowany to analne zgwałcenie czternastolatka, który się księdzu biskupowi opierał. W wypowiedzi dla peruwiańskiego programu Panorama, bezczelny, złożony z urzędu biskup uważa, że kościelne kary są dla niego zbyt duże i zamierza się odwołać, aby przywrócono go stanu kapłańskiego w kościele katolickim. 

Biskup Gabino Miranda Melgarejo jeszcze kilka tygodni wcześniej był w archidiecezji numerem dwa po arcybiskupie Salvador Piñeiro Garcia – Calderon – obecnym przewodniczącym Konferencji Episkopatu Peru (CEP). Biskup Gabino Miranda Melgarejo był także przewodniczącym Komisji Młodzieży CEP, w dniu 12 grudnia w 2012 roku obchodził 25 lat życia kapłańskiego, gdzie nawet otrzymał dar od samego papieża Benedykta XVI, który przysłał sutannę z okazji obchodu “Srebrnych godów”. Został usunięty z funkcji biskupa i stanu kapłańskiego za pohańbienie sukcesji apostolskiej, a jego sprawę papież Franciszek rozpatrywał już w maju 2013 roku, zatem kościół katolicki i Watykan doskonale wiedział z jakim zboczeńcem w spadku po Karolu Wojtyle miał do czynienia. Oczywiście kościół katolicki najpierw pozbył się zboczeńca z zajmowanego stanowiska, potem usunął jego zdjęcia i informacje o nim ze stron archidiecezji i kościoła w Peru, a dopiero jak sprawa wyszła na jaw, bo domagały się tego ofiary zboczeńca seksualnego i ich obrońcy, łaskawie potwierdził, że zamiata sprawę pod dywan od kilku miesięcy.  Kościół katolicki to jeden wielki pedofilski skandal do natychmiastowej likwidacji. 

Biskup pedofil Gabino Miranda Melgarejo w ostatnim słowie dla mediów zanim zniknął społeczeństwu z oczu odszczekiwał się niczym rasowy gangster z pedofilskiej mafii, że ‘wie gdzie mieszkają oskarżające go ofiary’ przemocy seksualnej i że ‘wie co z nimi zrobić’. Kali w Afryce mieć lepsza moralność niż katolicka dupa zboczonego biskupa. Wiek przyzwolenia seksualnego w Peru to 14 lat zatem śledztwo tyczy przestępstw seksualnych na dzieciach poniżej lat 14-cie. Miejsce pobytu zboczeńca pedofilskiego jest aktualnie nieznane. Tyle pomogli mu koledzy w sutannach, że nie przekazali od razu wymiarowi sprawiedliwości. 

Antypedofilskie Bractwo Himawanti 

Grupa Polonijna w Peru 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *