Maithuna Tantra – Mistyczne Związki Miłości

Maithuna Tantra – Mistyczne Związki Miłości

W dzisiejszych czasach wiedza o związkach pochodzi z hollywoodzkiej komedii romantycznych, seriali lub romansów i zwykle jest niskiego lotu. Przywiązujemy się do dramatów i historii z happy endem. A życie zaczyna się po napisach końcowych “the end”. Szuka się potem rycerza na białym koniu lub śpiącej królewny od związku do związku po to tylko by znów się rozczarować się faktem, że rycerz okazał się leniwym macho a królewna narzekającą zołzą. Zamiast magicznej miłości, mamy relacje, które stają się źródłem stresu – jakieś 30% wszystkich małżeństw w Polsce kończy się rozwodem, a spora część z tych, które przetrwały cierpi na bardzo niski poziom satysfakcji miłosnej.

Rycina: Śiwa i Śakti – Rodzina tantryczna z dziećmi – Święta Rodzina – Boska Rodzina 

Tantra, w tym szczególnie Maithuna Tantra (devanagari: मैथुन maithuna, तन्त्र tantra), jest pradawną, licząca ponad 9 tysięcy lat ścieżką mistyczno-magicznej sztuki życia, w tym uprawiania miłości i duchowości, która wykorzystuje bogactwo praktyk umysłowych, fizycznych, duchowych i energetycznych by żyć w pełni, cieszyć się swoją cielesnością, akceptując wszystkie aspekty swojego człowieczeństwa. W kontekście relacji mężczyzn i kobiet możemy czerpać z jej ogromnej bazy praktyk fizycznych i duchowych by wzbogacić nasze życie intymne, cieszyć się bliskością, zmysłowością, odkrywać na nowo swojego/ją partnera/kę, przeżywać przyjemność, intymność, ekstazę, wielokrotne orgazmy, o jakich nawet ci się nie śniło.

Podaruj sobie i swojemu partnerowi czy swojej Twojej partnerce prezent w postaci czasu na odkrywanie, otwieranie, transformowanie i uzdrawianie wspólnej relacji miłosnej i duchowej. Odkryj swój potencjał uduchowionej seksualności, miłości i ekstazy. Zjednoczenie miłosne i seksualne to proponowane nam przez naturę wrota do doświadczenia ekstatycznego stanu bycia na najniższym, materialnym poziomie. Starożytni mistrzowie Tantry z Indii, Tybetu i Chin poświęcili całe wieki na rozplątywanie tajemnicy zjawiska miłości i łączenia się, odkrywając nektar zawarty w spotkaniu dwóch biegunów: mężczyzny i kobiety.

Mohandźi od lat proponuje parom w wielu krajach świata metody wrażliwego i inteligentnego otwierania tych drzwi, wyzwalając niezwykły potencjał doświadczania świadomej miłości. To święty przekaz, który niczym iskra płomienia, przeskakuje z serca do serca. W swym programie Maithuna Tantry dla Małżeństw i Par używa metod i technik, które sam szeroko praktykował będąc w relacji z ukochaną partnerką. Każdy z współprowadzących warsztaty Mohandźi i akredytowanych nauczycieli starożytnej Linii Przekazu Tantry, w tym Mohana Tantry, ma za sobą co najmniej 1008 godzin nauki i praktyki stosowania tych samych metod poprzez udział na warsztatach tantrycznej jogi ezoterycznej. A podczas warsztatów pary doświadczają głębokich pozytywnych seksualnych i duchowych transformacji.

W odróżnieniu od zachodniego modelu relacji w związkach miłosnych i seksualności, który koncentruje się głównie fizycznych aspektach osiągania satysfakcji, Maithuna Tantra dodatkowo podkreśla psychologiczne i duchowe i energetyczne aspekty związków miłości. Podczas gdy współczesne media wciąż narzucają nam poszukiwania satysfakcji seksualnej, orgazmów i zadowolenia, statystki mówią, że nawet około 30% kobiet nigdy lub bardzo rzadko osiąga orgazm ze swoim partnerem. Model Tantryczny uczy jak połączyć się na poziomie ciała, umysłu (psyche) i duszy bez celów do osiągnięcia, praktykując Maithuna Tantrę, zwalniając tempo porzucając cele do osiągnięcia paradoksalnie osiągasz to wszystko, o czym piszą w romansach a nawet więcej.

Tantra Miłości i Zjednoczenia traktuje rzeczywistość zewnętrzną, jako manifestację twojego wnętrza, zatem relacje tantryczne – to tak samo droga do własnej duszy, jak i do duszy twojego partnera/ki. Co ważniejsze, Maithuna Tantra zaleca wyjść poza nasze przeszłe doświadczenia, nakazy społeczne, kulturę i religijne uwarunkowana na temat seksu i relacji, a łamiąc utarte modele i schematy rzeczywistości w sobie i w naszych relacjach możemy mieć większy wpływ na wszystkie inne aspekty życia – finanse, karierę, cele życiowe, zdrowie, rodzinne, duchowość i wiele, wiele więcej. Maithuna oznacza bardzo podobną do siebie parę, kobietę i mężczyznę, którzy mają ze sobą bardzo dużo wspólnego, dwoje, których wiele łączy, a samo słowo oznacza chociażby gwiazdozbiór Bliźniąt, stąd tantryczne ideały o Bliźniaczych Płomieniach.

“Dwoje kochanków może doświadczyć tak głębokiej transformacji, że dojdzie do spotkania wszystkich ich siedmiu ośrodków. Tantra jest nauką przekształcania zwyczajnych kochanków w spokrewnione dusze. Tantra Miłości (Maithuna) może dokonać przeobrażenia całej ziemi, przekształcając wszystkie pary w spokrewnione dusze. To jest największy, nieużywany skarb spoczywający w głębi tej nauki. W dniu, w którym ludzkość sięgnie po niego, ziemia zapłonie nową miłością”.

Maithuna jako zjednoczenie w miłosnym akcie seksualnym daje maksymalną rozkosz, gdy zarówno kobieta jak i mężczyzna tworzący miłosną parę jako Ida i Pingala są wystarczająco oczyszczeni, wysubtelnieni i uduchowienia na wszystkich poziomach: cielesnym, psychicznym (mentalnym) i duchowym. Symbolicznym, najbardziej duchowym czy boskim poziomem jest boski związek Śakti (Bogini) i Śiwa (Boga), jednak ludziom zwykle wiele lat, a nawet wiele wcieleń praktykowania potrzeba jest do stanu absolutnie idealnego. Należy pamiętać że głębokiej ekstazy nie doznaje się jedynie poprzez fizyczne połączenie i zjednoczenie organów płciowych, a poprzez zjednoczenie uczuć i myśli (psyche, umysłu) oraz dwojga dusz.

“Mężczyzna i kobieta, którzy potrafili choć raz spotkać się na poziomie duchowym, czują, że stali się jednością na nieskończoną ilość przyszłych żyć”.

Mithuna – sparowanie, dopasowanie się dwojga, stworzenie pary damsko-męskiej, współżycie seksualne pomiędzy kobietą i mężczyzną; wedyjski znak zodiaku znany jako Bliźnięta, w Indii opisywany jako małżeńska para kobieta i mężczyzna w związku miłosno-seksualnym. Mithunaya – zjednoczyć się seksualnie z pomocą organów płciowych, intymne i seksualne połączenie, zjednoczenie. Mithuni – stać się parą, połączyć się w akcie seksualnym. Wedle Miłosnej Tantry, stworzenie udanego związku, małżeństwa, wymaga na początek głębokiej identyfikacji z własną płcią biologiczną, oczyszczenia i wyleczenia ze wszelkich przeszkód i głupich pomysłów na zaprzeczanie własnej płci biologicznej (chromosonalnie są jedynie dwie płcie, kobieta (XX) i mężczyzna (XY) – żadnych zmyślonych amerykańsko-francuskich głupot do Tantry nie dodajemy). Do związku miłosnego, kobieta musi coraz bardziej stawać się kobietą, a mężczyzna musi coraz bardziej stawać się mężczyzną. 

Tantryk (mężczyzna) współżyje seksualnie zawsze wyłącznie ze swoją poślubioną małżonką, która w związku miłosnym tantrycznego typu zwana jest tradycyjnie Śakti lub Griha-devata (Boginią Domu, Aniolem Domu). Kobieta nie jest w Maithuan Tantrze postrzegana jedynie jako obiekt pożądania seksualnego, ale jest partnerką życiową, Ardhangini, połówką życia. Współżycie seksualne przyjmuje wśród praktykujących Tantrę Miłości formę sakralnego rytuału, mającego elementy rytualnego oczyszczania, kontemplacji Bóstw Nieba (tantrycznych dewów i dewis), a także jest rodzajem eucharystii z bóstwami Śiwa i Śakti. Maithuna Tantra przeznaczona jest dla poważniej praktykujących wschodnie tradycje duchowe, dla joginów i jogini posiadających inicjacje w starożytnych Liniach Przekazu, uczących się szczerze od Guru, praktykujących medytacje (dhjany), może zawierać jogiczne pozycje, mantry (sylaby i frazy), jantry (yantras) czyli diagramy i symbole, inwokacje rozmaitych bóstw niebiańskich przedstawianych w parach. 

Tantryczne odrodzenie – wprowadzenie do tantrycznej jogi

„Odnajdź swoje centrum w czasie życiowej rewolucji”

Taki warsztat tantryczny to wstęp do procesu głębokiej transformacji psychiki, emocji i umysłu. Jest jak całkowita rewolucja, chodzi o to by móc otworzyć nowy rozdział w swoim życiu. Życie tantryczne to warsztat, który jest połączeniem technik uwalniania od traumy, tantrycznych praktyk Krija Jogi i tantrycznej metody Lajów. W tej pracy docieramy do traum i schematów zapisanych głęboko w naszych ciałach i psychikach, pozwalając na ich rozpuszczenie i pogodzenie się z nimi. Po takiej rewolucji w psychice główny nacisk kładziemy na naukę jak utrzymać nasz punkt ześrodkowania stosując praktyki Starożytnej Tantra Krija Jogi, które nie tylko odmłodzą i wniosą równowagę w nasze życie, ale także wprowadzą pierwiastek duchowości do żucia seksualnego.

Co to znaczy prowadzić tantryczne życie? Tantryczne czyli ezoteryczno-hermetyczne podejście do życia wpływa na wszystkie aspekty świadomości (cittam). Przenika całą naszą egzystencję, zmienia sposób postrzegania życia, relacje z przyjaciółmi, rodziną, naturą, problemami itd. Tantra intensyfikuje nasze doznania, ponieważ elementy z podświadomości szybciej wypływają na powierzchnię. Świadome oddychanie, medytacja, praktyki tantryczne zwiększają wrażliwość układu nerwowego i pozwalają świadomości się poszerzyć. Tantra dysponuje metodami nadającymi nam moc twórczą, moc bycia źródłem siły energetycznej. Jesteśmy energią, ciałem pranicznym (lingamicznym), ciałem energetycznym. Tantra uczy nas, jak stać się świadomym witalnej energii życiowej (vis vitalis), jak ją wykorzystywać, podnosić, wymieniać się nią i jak tworzyć z jej użyciem lepszą przyszłość.

Od zarania dziejów ludzkość nagromadziła wokół swojej siły życiowej otoczkę wstydu, lęku i poczucia winy. Siła życiowa wielu osób jest blokowana i osłabiana przez nieuświadomione wzorce myślowe wynikające z głębokiego oddzielenia seksualności, miłości i obecności. W pierwszej części tego warsztatu przejdziemy przez Rytuał, użyjemy Biodynamicznego Oddechu, ruchu, dotyku, dźwięku i innych szamańskich narzędzi, aby zwolnić wszelkie blokady, napięcia i wzorce, pozwalając umrzeć, wszystkiemu, co nie jest już nam potrzebne. Otworzymy się na Życie jako takie, wolność, akceptację płci i miłość – w połowie do siebie, w połowie do innych. W drugiej części warsztatu: odrodzimy się i odnowimy połączenie z naszą energią życiową. Dostroimy nasze energie z użyciem starożytnych praktyk Tantra Krija Jogi, zrównoważymy wewnętrzny pierwiastek męski (pingala) i kobiecy (ida), skierujemy naszą energię seksualną do wyższych czakr i przekształcimy pierwotną siłę twórczą w kreatywność, samouzdrawiającą i odmładzającą.

Możesz doświadczać zdolności organizmu do wzbudzenia wyjątkowej i wspaniałej energii (prany), a następnie nauczysz się ją podnosić i przekształcać tę energię i używać jej dla duchowego rozwoju. Praktyką, która będzie nauczana nazywa się Tantra Ananda Kripa – Formuła Tantrycznej Ekstazy i występuje w niezwykle skutecznych metod kilku tradycji jak joga, taoizm, techniki tybetańskie i Lajapa. Sprzyjają one uzdrawianiu, zachowaniu zdrowia, witalności, radości, pokoju, przyjemności, głębokiej więzi, uważności i związkom miłosnym. Prowadzą do głębokiej intymności, świadomość i połączenia. Wychodząc z tego punktu zestrojenia i dając upust swojemu sercu stworzymy przestrzeń dla zmysłowych i zabawnych tantrycznych interakcji między grupą i parami, przestrzeń inspirującą do przebudzenia naszego najgłębszego tantrycznego ja, rozpoznania i uhonorowania boskości w nas samych i w innym, doświadczania przebłysku życia w Błogości. 

Trening Tantry dla Małżeństw i Par – siedem poziomów

Siedem poziomów Treningu Maithuna Tantry dla Małżeństw i Par (Kobieta-Mężczyzna) pomyślanych jest jako cykl, w którym stopniowo przechodzi się przez kolejne poziomy od 1 do 7. Nie dopuszczamy wyjątków, takich jak omijanie czy przeskakiwanie poziomów, nie jest to technicznie możliwe, a ci, którzy zaczynają, zawsze zaczynają praktykę od początku (także osoby w nowym związku, zawsze rozpoczynają praktyki integracyjne swojego związku od początku). Trening jest oferowany w formie siedmiu warsztatów tematycznych będących pewnego rodzaju podstawą Tantry Miłości. Przerwy pomiędzy kolejnymi spotkaniami są zaplanowane celowo, tak aby uczestnicy w międzyczasie mieli okazję doświadczać różnych metod poznanych na każdym poziomie. Te metody są nauczane w formie sekwencyjnej, oferując wyrafinowany proces pogłębiania intymności, zwiększania zmysłowej ekstazy, rozszerzania miłości i budzenia świadomości. Integralna część treningu zakłada, iż każdego dnia pary udają się do zacisza swych sypialni aby doświadczyć tantrycznych medytacji, obejmujących zjednoczenie seksualne. Prowadzący zajęcia sami wielokrotnie praktykowali metody, których uczą w ramach ich miłosnej relacji.

Poziom 1 – Pragnienia, Intymność, Miłość: 6-7 dni

Ta inicjacja wspiera Was w pogłębianiu intymności, oczyszczaniu relacji z blokad, otwieraniu serca na przyjmującą, świadomą komunikację, uzdrowieniu problemów seksualnych i doświadczeniu świętej seksualności. Radzenie sobie z niepożądanymi impulsami seksualnymi. Cztery instynktowne żądze: jedzenia i picia, spania, odpoczywania i kopulowania oraz ich patologie: obżarstwo i pijaństwo, problemy ze snem i trans senny, lenistwo, wynaturzenia seksualne i erotomania – jak się od nich uwalniać, jak je przezwyciężać.

Ten warsztat podstawowy to inicjacja wspierająca pary miłosne w pogłębianiu intymności, oczyszczaniu relacji z blokad, otwieraniu serca na przyjmującą, świadomą komunikację, uzdrowieniu problemów seksualnych i doświadczeniu świętej seksualności. Program warsztatu obejmuje ćwiczenia grupowe oraz techniki i medytacje. Począwszy od drugiego dnia pary otrzymują medytacje i techniki, które mogą praktykować w zaciszu swych sypialni. Niektóre z nich zakładają uprawianie miłości erotycznej, gdyż integralna część treningu zakłada, iż każdego dnia pary doświadczają tantrycznych medytacji, obejmujących zjednoczenie seksualne. Liderzy tantryczni sami wielokrotnie praktykowali metody, których uczą w ramach ich miłosnej relacji. Pozytywne doświadczenia seksualnych i duchowych transformacji, jakich zaznali, zainspirowały ich do podzielenia się nimi z parami na całym świecie. Chodzi o święty przekaz, który niczym iskra płomienia przeskakuje z serca do serca. Zajęcia grupowe obejmują regularne medytacje tantryczne, różne rodzaje ćwiczeń terapeutycznych, masaże, tańce, uwolnienia emocjonalne, rytuały oraz pracę z energią. Dodatkowo, przewidujemy przestrzeń na prywatne doradztwo. Z szacunkiem dla wrażliwości uczestników, oferujemy spokojne i komfortowe warunki do odkrywania, leczenia, zrozumienia oraz celebrowania naszej pełnej istoty w wielu wymiarach. Proponujemy praktyki tantryczne, które prowadzą do głębokiej transformacji naszych relacji z partnerami i nami samymi. Trening ożywia relacje na wielu poziomach, w szczególności wzmacniając połączenie serc, komunikację oraz seksualną intymność. W ramach warsztatu pary otrzymają zestawy tantrycznych medytacji w formie “pracy domowej”, której wykonanie będzie niezbędnym warunkiem dopuszczającym do uczestnictwa w poziomie drugim treningu Maithuna Tantry.

Podczas takiego początkowego opartego na doświadczeniu warsztatu:

• Połączysz się z własną siłą życiową;
• Okryjesz stłumione aspekty siebie i nauczysz się je akceptować;
• Nauczysz się metod uwalniania blokad i uwarunkowań;
• Dotrzesz do swojej prawdziwej mocy i bycia osobą prawdziwie wolną od złych nawyków;
• Poznasz metody komunikacji i akceptacji swojego ciała, płci i dążeń;
• Połączysz się z naturalnym ruchem swojego ciała by poczuć jego energię;
• Poznasz wzmacniające u relaksujące techniki oddechowe;
• Doświadczysz transformującego oddechu poprzez który połączysz się ze swoją pasją i kreatywnością

Poziom 2 – Równowaga Męsko-Żeńska: 6-7 dni

Na tym poziomie proponujemy poznanie i wytłumaczenie systemu czakr męskich i żeńskich prowadzące do harmonii pomiędzy dwoma biegunami (ida i pingala), doświadczenia ekstazy w obszarze wszystkich siedmiu czakr oraz zjawiska spokrewnionej duszy (bliskie dusze, pokrewne dusze). Integracja emocjonalna i uczuciowa, radzenie sobie z emocjami. Sześć kategorii emocji, sześć światów przemiennego istnienia, kompensacja emocji przeciwstawnych. Podświadome więzi emocjonalne i uczuciowe. Oczyszczanie podświadomości, oczyszczanie duszy zmysłowej.

Poziom 3 – Przebudzenie miłosno-zmysłowe: 6-7 dni

Eksplorowanie relacji miłosnej poprzez drzwi zmysłów, fizyczną wrażliwość i uwzniośloną przyjemność stanie się dla Was łatwo dostępną praktyką. Poziom ten obejmuje serię medytacji balansujących Ida i Pingala, które pomogą parze wytrwać w miłosnym stosunku dwie godziny lub dłużej. Dziesięć kierunków istnienia i rozwoju, aspekty pracy z umysłem, trening mentalny, afirmacje, kodowanie umysłu, programowanie przyszłości na szamańskie sposoby.

Poziom 4 – Królewskie wyzwolenie: 6-7 dni

Na tym poziomie eksplorujemy świętą jedność męskiej i kobiecej seksualności za pomocą specjalnego rytuału zwanego “małżeństwem ciał i dusz”. Rytuał obejmuje okres przygotowań, w ramach którego kobieta i mężczyzna rozdzielą się aby eksplorować, leczyć i rozszerzać ich własne jakości. Ważną częścią jest seria medytacji spełniających najwyższe pragnienia duchowe. Intensywna praca z sercem i relacjami międzyludzkimi z głębi serca. Ośrodek serca o dwunastu płatkach jako symbol 12-tu znaków zodiaku i dopasowanie zodiakalne wedle astrologii wschodu.

Poziom 5 – Najwyższa Jedność: 6-7 dni

Na tym poziomie mężczyzna i kobieta eksplorują swoją wrodzoną naturę Boga i Bogini. Relaksujące doświadczenie najwyższej jedności jest wspierane dzięki zachowaniu nasienia. Kobiety jako inicjujące zapraszają swych ukochanych aby doświadczyli boskiej seksualności poza umysłem i czasem. Piąty Żywioł, świadomość duchowa, akaśa i śunya – duchowa przestrzeń, kroniki impresji i wrażeń w przestrzeni. Oczyszczanie bardzo dawnych wspomnień, pozbywanie się karmicznych uwarunkowań. Magia miłosna, podtrzymywanie związków z pomocą mistyczno-magicznych rytuałów. Wieczne związki miłosne poprzez wcielenia. Nauki początkowe poziomu Ardhanareśwara – duchowego zjednoczenia miłosnego kobiety i mężczyzny.

Poziom 6 – Ardhanareśvara: 6-7 dni

Na tym poziomie, budzi się boska iskra, która napędza IDA i PINGALA. Para przypomina sobie, co to znaczy żyć jako Ardhanareshvara, poza dualnością zarówno w sobie, jak i miłosnej relacji. Mężczyźni jako inicjujący, wspierają kobiety w odkrywaniu transcendentnej świadomości. Wewnątrz każdej Kobiety jest potężny Mężczyzna a w każdym Mężczyźnie jest delikatna Kobieta. Tantra pokazuje Ci drogę jak stać się Zintegrowanym Człowiekiem poprzez udoskonalanie wewnętrznego tańca energii męskiej i kobiecej w Tobie. Dopiero kiedy udoskonalisz ten taniec możesz mieć dojrzałe relacje z innymi i z życiem. Ten warsztat jest zaproszeniem, żeby zagłębić się w swojej esencji jako Kobieta i jako Mężczyzna i odkryć swoje wnętrze, odkryć Siebie. Praca oczyszczenia sześciu zmysłów (włącznie z szóstym zmysłem).

Poziom 7 – Mahamudra: 11-12 dni

Ten poziom przybiera formę odosobnienia, które zazwyczaj odbywa się na łonie przyrody, często w pobliżu morza lub wysoko w górach. Kochające się małżeństwa i pary będą pomagać sobie nawzajem w ekstatycznym procesie ekspansji prowadzącym do Mahamudry, najwyższego poziomu miłości, który powstaje, dzięki kosmicznemu wzniesieniu i ekstazie duchowej. Nauki dhjany i samadhi – ekstatycznego zjednoczenia z boskim Praświatłem Stworzenia. Miłosny poziom Słońca, które świeci dając swoje światło i ciepło wszystkim stworzeniom. Stawanie się parą Bodhisattwów.

Wszystkie proponowane grupy zajęć treningowych w programie Szkoły Tantry, Maithuna Tantry, dla osób indywidualnych są otwarte dla par małżeńskich, aczkolwiek, punkt uwagi tych grup nie jest skupiony na relacji między parą, lecz na rozwoju osobistym partnerów jako jednostek. Pary będą miały okazję pracować razem przez większość czasu, lecz niektóre ćwiczenia wymagają pracy indywidualnej lub sporadycznie z innym partnerem (chodzi o jogiczne ćwiczenia wglądowe, a nie o seks). Ćwiczenia zmysłowe i intymne kultywuje się w parach ze swoją kobietą czy swoim mężczyzną. Zaznaczamy, iż uprawianie miłości seksualnej nigdy nie jest przewidziane w warsztacie dla osób indywidualnych. Trening indywidualny tym różni się od treningu dla par, gdzie uprawianie miłości w zaciszu własnej sypialni jest częścią procesu.

Foto: Mistyczny obraz zjednoczenia Śiwa i Śakti

Tantra to szamańskie tajemnice Wschodu – ścieżka inicjacji

Siedmiodniowe odosobnienie szamańskie przeznaczone jest dla osób odważnych i gotowych zagłębić się w krainę alchemii, transmutacji i boskiej magii. Jeśli jesteście gotowi odkryć co znajduje się poza granicami dobrze znanego Wam umysłu, to odosobnienie jest dla Was. Od narodzin ludzkości korzystanie z energii seksualnej wiązało się dla wielu ludzi z narastaniem kolejnych warstw wstydu, lęku, kompleksów i poczucia winy. Dawno zapomniane święte rytuały tantrycznej magii stały się wrotami tajemnicy. Stoimy na progu, pełni wiary i pokory, gotowi zdjąć zasłonę z niektórych z tych tajemnic.

Magia i Erotyka w świętych rytuałach znana jest z dalekiej starożytności. Wzywamy wspierające nas siły i uczymy się czym jest święta praca Daka i Dakini (na pierwszym poziomie), albo innymi słowy z czym wiąże się bycie uzdrowicielem swojej wynaturzonej seksualności. Daka i Dakini to oświecone i posiadające głęboki wgląd istoty które pełnią role posłańców, przypominających albo objaśniających ścieżkę inicjacyjną poprzez mądrość ciała. Daka i Dakini to w tantryzmie rodzaj aniołów (anioła i anielicy), które szczególnie opiekują się związkami miłosnymi inicjowanych w tantryczną ścieżkę. Na samym początku warsztatu ustanawiamy przestrzeń zaufania i uczymy się jak uwalniać niekorzystne dla nas przekonania, przejmujemy panowanie nad najsilniejszymi energiami twórczymi w nas samych by zamanifestować najgłębiej skrywane pragnienia naszego serca. Na tym etapie zwracamy się do naszej osobowości puszczając wszystko i spoczywając w naszej prawdziwej esencji, tego kim jesteśmy uwolniwszy się od schematu powodującej nami walki o przetrwanie.

Odkrywając i analizując swoje cienie, możemy odzyskać energię zablokowaną w naszych lękach i użyć jej do pogłębienia naszych wewnętrznych i zewnętrznych związków. Doświadczymy różnic między energiami męską i kobiecą, ucząc się jak je zjednoczyć w świętym połączeniu w nas samych. Tantrycy uczą się być lepiej i mocniej obecni w swoich ciałach, zarówno fizycznych jak i energetycznych (prana-śarira) oraz emocjonalno-mentalnych (manomaya manakośa). Uczymy się jak tworzyć przestrzeń dla naszego emocjonalnego ciała i fizycznego ciała w nowy twórczy sposób. Uwolniwszy się od zamętu myśli, odkryjemy co jest tak naprawdę tłem naszych historii i nawiążemy głębsze połączenie z naszym prawdziwym ja.

Na drugim etapie szkolenia przechodzimy z królestwa oddzielenia do królestwa Jedności. Wchodzimy w stan “Sahadźa” – swobodnego przepływu co oznacza, że nasze grupy poruszają się razem jako jedność z jedną częstotliwością. W pewien sposób oznacza to, że każda z osób pozostaje w połączeniu ze sobą, z innymi i z przestrzenią pomiędzy nimi przez cały czas. To stan absolutnej świadomości pozwalającej nam zmienić naszą świadomość poprzez transmutację energetyczną. W tym naszym stanie swobodnego przepływu jesteśmy grupą eksplorującą nowe horyzonty i prastare rytuały. W czasie tego odosobnienia przejdziemy przez różne sesje i rytuały, będziemy pracować z rytuałem uzdrawiającym, opaskami na oczach – zaufamy oczom naszego umysłu, ciszy, naukom snu, różnym technikom oddechowym “pranajamom” i świętym rytuałom których nie da się opisać słowami.

Oto kilka tematów nad którymi będziemy pracować:

• Uwolnienie lęków, wstydu i poczucia winy odnośnie własnego ciała i energii seksualnej (Kuhu).
• Różne techniki medytacyjne dla uspokojenia umysłu i podniesienia świadomości.
• Potęga ciszy – odkrywanie wewnętrznej przestrzeni.
• Stawianie zdrowych granic i swobodne wyrażanie pragnień.
• Potężne sposoby emocjonalnego pobudzenia i połączenia z naszą mocą.
• Techniki oddechu ogniowego dla skupienia wewnętrznego i dla wzmocnienia doświadczenia wewnętrznego.
• Jak stworzyć i podtrzymywać świętą przestrzeń włączając Inwokację i intencję.
• Poznaj sposoby by podnieść swoje wibracje i poczuć swój poziom energii energetycznej.
• Odkryj kim jesteś poza granicami myśli i osobowości.
• Ceremonia Jab-Jum – głęboka transformacja i odmienne stany świadomości.
• Przeżyj wewnętrzną jednię między Ciałem, Sercem I Umysłem.
• Pradawne święte rytuały głębokiej transformacji.
• Metafizyczne nauki i sny. Sposoby na zintegrowanie Waszego świadomego i nieświadomego umysłu.
• Nauka sztuki bycia obecnym w ciele (Zdrowa osobowość powinna służyć Wam i światu) poprzez proces przebudzenia.

Tantra to nasza wewnętrzna świętość, uhonorowanie naszej świątyni. Zaczynamy od naszej własnej świątyni, od ciała, a właściwie od pięciu ciał, od pięciu powłok świadomości (pańća-kaya). Tantra daje nam narzędzia do oczyszczenia i odzyskania naszej witalnej energii, naszych myśli, naszych emocji i przekonań, a kiedy odzyskujemy naszą świątynię, nasze ciało, zaczynamy też stopniowo odzyskiwać nasz dom, relacje, rodzinę i otoczenie. Tantra to świadome życie i wzmocnienie wzajemnej współzależności względem całego świata. Możemy zastosować Tantrę w tak wielu momentach życia: oddychając, spacerując w lesie, tuląc dziecko, pieszcząc kochanka, ale też w naszym podejściu do pracy, rozrywki, troski o zdrowie. Życie staje się naszym ulubionym procesem, w wyniku samego tylko kultywowanie otwartego i kochającego serca.

Tantra to sposób życia, a tantryczne podejście do życia ma wpływ na wszystkie aspekty świadomości. Wpływa na całą naszą egzystencję, nasze spojrzenie na życie, relacje z przyjaciółmi, rodziną, naturą, podejście do problemów życia codziennego. Tantra wzmacnia nasze doznania sprawiając, że to co podświadome, zaczyna szybciej wypływać na powierzchnię. Uważne oddychanie, medytacja, praktyki tantryczne wzmacniają wrażliwość układu nerwowego i pozwalają na wzrost świadomości. Tantra zawiera techniki, które przydają ci mocy twórczej, nadadzą mocy Tobie samemu jako źródłu własnej siły witalnej. Tantra uczy nas, jak rozpoznać energię i rodzaje pran witalnych, jak je kanalizować, podnosić, wymieniać i jak tworzyć z jej pomocą. Pozwala nam łączyć się głęboko ze sobą samym, z innymi i wszelkimi istotami żyjącymi.

Tantra to coraz bardziej świadomy sposób życia, który pozwala wzmocnić wzajemne powiązania ze wszystkimi. Możemy zastosować Tantrę w wielu chwilach naszego życia: w czasie wdechu, spaceru w lesie, tulenia dziecka, pieszczenia kochanka lub też w naszym sposobie pracy, w czasie odpoczynku, zabawy, podejścia do zdrowia. Samo życie staje się naszym kochankiem, gdy po prostu zaczniemy kultywować otwarte i kochające serce. Taki warsztat to misja pięknej i głębokiej transformacji. Chodzi w niej o wywołanie przełomu, tak byś mógł nadać nowy początek swojemu życiu. To misja prowadząca nas gdzieś między światy ziemi i nieba, ciała i ducha, energii i świadomości, to podróż, która odkryje przed Tobą cały potencjał rozwoju, możliwość zrozumienia i zaakceptowania wszystkich drzemiących w nas przeciwieństw – to misja poza dualność ku Adwaicie, ku Jedni, ku Absolutowi (Brahman).

Ogólnie, Tantra zwykle podzielona jest na cztery poziomy wtajemniczenia:

1. Kriya Tantra – proste rytuały ezoteryczne z użyciem mantry, mudry i jantry (yantras).
2. Ćarya Tantra – reguły i zasady prowadzenia życia duchowego, ezoterycznego i magicznego, reguły hermetyczne; odpowiedni dla życia duchowego i mistycznego sposób prowadzenia się w życiu.
3. Yoga Tantra – joga tantryczna, joga ezoteryczna, mistyczno-magiczny poziom praktyki jogi.
4. Anuttara Yoga Tantra – najwyższe metody jogi ezoterycznej.

Oprócz tych czterech poziomów czasem wspomina się o Guhya-samaja Tantra (guhjasamadźa) czyli o poziomie tajemnej wspólnoty ezoterycznej wschodnich hermetystów i magów, poziomie zgromadzenia skarbów wszystkich misteriów tantrycznych.

Należy pamiętać, że Tantra posiada cztery ogólne aspekty oraz kręgi nauki i praktyki:

1. Dharma – nauka reguł, praw i zasad duchowego życia, co jest podstawą każdej formy Tantry.
2. Artha – sztuka życia, funkcjonowanie w życiu, zasady uczciwości, dobrobyt i bogactwo.
3. Kama (Kaama) – sztuka miłości i seksualności w związku małżeńskim.
4. Moksza – osiąganie spełnienia, ekstazy i wiecznej szczęśliwości.

Maithuna-rahasya – tajemnica boskiego zjednoczenia nie jest na zachodzie zbyt dobrze znana, a zachodnie formy pseudo Tantry rodem z USA i Francji uczące często “wyrywania” kolejnych panienek czy chłopczyków do zabawy na chwilkę, nie mają nic wspólnego z praktykowaniem prawdziwej Tantry (zarówno hinduistycznej, dźainijskiej czy buddyjskiej). Należy pamiętać, że generalnie, Tantra to Magia związana z kultem Wielkiej Bogini, takiej jak Menadevi, Mahakali czy Paraśakti na Wschodzie, albo takiej jak Hathor, Hekate czy Izis na Zachodzie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *