Nowe zarzuty przeciwko belgijskiemu biskupowi katolickiemu pedofilowi

Opublikowano

w kategorii

Foto:  Katolicki biskup pedofil – Roger Vangheluwe

Byłemu biskupowi Brugii Rogerowi Vangheluwe postawiono nowe zarzuty molestowania seksualnego dzieci. Vangheluwe zrezygnował ze swojej funkcji jako głowa Zachodnio-flamandzkiej Diecezji w kwietniu 2010 roku, po tym gdy ujawniono, że seksualnie molestowal swego nieletniego siostrzeńca w latach 70-tych i 80-tych. Inny członek rodziny także złożył przeciw niemu zeznania. Wiadomość o nowym dochodzeniu przeciw Biskupowi Vangheluwe została przekazana przez tygodnik Humo i potwierdzona przez Sąd Federalny.

Mężczyzna z Flandrii Zachodniej twierdzi, że Roger Vangheluwe molestował go wielokrotnie kiedy przebywał w prowadzonym przez kościół sierocińcu w latach 90-tych.

Mężczyzna zgłosił molestowanie organom ścigania kilka tygodni temu. Biskup Vangheluwe regularnie odwiedzał sierociniec we wsi Loker we Flandrii Zachodniej, gdzie “opiekowano się” jego domniemaną ofiarą.

Odwiedzał także dzieci w czasie gdy przebywały na wakacjach w miejscowości wypoczynkowej na morzem – Oostduinkerke. Molestowanie miało trwać przez 5 lat i było popełniane zarówno w sierocińcu, jak i w czasie wakacji.

Ofiara skończyła już 30 lat i zgodnie z podaną informacją wciąż nosi głębokie psychiczne ślady nadużycia.

Jego adwokat, Walter Van Steenbrugge, powiedział dziennikarzom: “Powołaliśmy psychiatrę i wykonana przez niego analiza stanu umysłowego mężczyzny ma niepokojące brzmienie.”

Pomimo tego raczej wątpliwym jest, że sprawa trafi do sądu, ponieważ może stać się przedawniona ze względu na to, że czyny miały mieć miejsce tak dawno temu.

Nie tylko Vangheluwe oskarżony

Działania prawne domniemanej ofary nie są skierowane tylko przeciwko biskupowi pedofilskiemu Vangheluwe, ale także przeciwko “osobom nieznanym, które nie pomogły potrzebującemu dziecku”, a także przeciwko pedofilskiemu Kościołowi Rzymsko-Katolickiemu.

Foto: Vangheluwe ze swoim przyjacielem papieżem

Kościół jest oskarżony o wykręcanie się od swych obowiązków poprzez odmowę dochodzenia w sprawach o molestowanie.

Siostry zakonne, ktore były odpowiedzialne za sierociniec w Loker w tamym czasie w odpowiedzi podały, że nigdy nie otrzymały żadnych zgłoszeń o molestowaniu seksualnym przez Biskupa Katolickiego pedofila Vangheluwe od żadnych dzieci w czasie gdy prowadziły sierociniec.


Tłumaczenie i opracowanie na podstawie: http://www.deredactie.be/cm/vrtnieuws.english/news/120814_Vangheluwe by Marićih Hari

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *