PranaTerapia – Ajurwedyjska bioterapia – Leczenie energetyczne

WEDYJSKA BIOTERAPIA: PRANATERAPIA – PRANABHESHAJYA

Pomimo oporu ciemnoty i pseudonauki, bioterapia, bienergoterapia, leczenie światłem, lin-chi, reiki, mahikari i podobne metody wywodzące się z ajurwedyjskiego systemu leczenia praną są coraz bardziej popularne. W sumie każdy człowiek posiada wewnętrzną moc samo-uzdrowienia, może ją rozwijać, zwiększać i przekazywać jako bioterapeutyczne zasilanie, chyba, że jest bardzo chory. Pranoterapia, leczenie praną to idealny system do jakiego należy dążyć zajmując się bioterapią czy inną postacią leczenia energetycznego.

Człowiek dla zdrowia powinien systematycznie praktykować dobrą technikę bio-uzdrawiania, która wzmacnia łączność z żywą świadomością źródła i prany – Pranoterapię. Powinniśmy być w pełni świadomi, że techniki szeroko rozumianej terapii naturalnej nie zastępują medycyny konwencjonalnej, mają one na celu profilaktyczną mobilizację sił witalnych oraz samo-uzdrowienie organizmu wcześniej – zanim powstanie jakaś choroba. Przydają się także w czasie leczenia z chorób, zwykle wydatnie wspomagając inne znane terapie, jak leczenie ziołami, farmaceutykami czy chirurgię.

Wiedzę o bioterapii na Zachodzie rozpowszechniono wraz z podróżami do Indii, skąd przybyły opowieści o hatha jodze i cudownych zdolnościach do uzdrawiania znanych joginom. Prana (Prańa, praNa) to wedle nauki wedyjskich jogów świetliste kuleczki słonecznej siły życia, która wypełnia cały układ słoneczny. Prana dosłownie znaczy oddech, energię, życie, witalność, tchnienie życia, energię kosmiczną przenikającą ciało i utrzymująca je przy życiu. Prana przejawia się jako zdolność do oddychania i ruchu, zdolność do aktywności w rytmie oddechu. Nauka jogi jak i ajurwedy wyróżnia pięć rodzajów podstawowych prany:

 1. Prana – jako esencja oddechu, czysta siła życiowa wchłaniana z wdechem,
 2. Apana – siła powodująca wydalanie i oczyszczanie organizmu wspomagana wydechem,
 3. Samana – siła związana z trawieniem i spalaniem pokarmu, o naturze ogniowej, równoważąca ciało,
 4. Wjana (Vyana) – siła życiowa kontrolująca krwioobieg, podobna w naturze do wiatru,
 5. Udana – siła życiowa spływająca z góry, odpowiadająca za inspirację i duchowe przewodnictwo, wodna spływająca jak deszcz z wyższych sfer istnienia.

Z terminem Prana związana jest Prana-Widja (prańa-vidyaa) – wiedza o sile życia, poznanie energii życiowej. Dzięki pranie życie indywidualne łączy się z życiem uniwersalnym, a mała wola człowieka stapia się z wielką Wolą Boga. Powstaje wtedy wielka moc twórcza, a człowiek przemienia się w Iśwara (iiśvara) czyli Arhata, Istotę Doskonałą.

Drugie pojęcie związane z praną to pranajama (pranayama), czyli specjalne techniki oddychania służące rozwinięciu mocy oddychania, wzmożeniu siły życia. Pranam to tradycyjny pokłon składany nauczycielom duchowym przez uczniów.

CZAKRY – OŚRODKI ENERGETYCZNE

Czakry, w zasadzie Ćakry, Ćakramy, czyli wirujące ośrodki energii, grają bardzo ważną rolę w strukturze ciała energetycznego zwanego w jodze sthulla śarira. Podobnie jak w fizycznym ciele mieszczą się narządy o podstawowej lub mniej istotnej wadze dla życia, tak i w ciele energetycznym są czakry główne, mniejsze i miniczakry. Czakry przenikają ciało fizyczne i wychodzą poza jego granice, a w swej istocie są narządami wewnętrznymi boskiej duszy, atmapuruszy.

Czakry spełniają kilka ważnych funkcji:- wchłaniają, przetwarzają i rozprowadzają pranę, kierując ją do różnych części ciała;- kontrolują, energetyzują i odpowiadają za funkcjonowanie całości ciała fizycznego, jego różnych części i narządów;- niektóre są ośrodkami zdolności parapsychicznych. Ich uaktywnienie może pobudzić rozwój tych zdolności. Najłatwiej i najbezpieczniej jest uaktywnić czakry dłoni – rozwijamy wówczas zdolność wyczuwania subtelnych energii, aury zewnętrznej, aury zdrowia oraz aury wewnętrznej.

Ćakramy – Czakry główne to:

1. Muladhara – CZAKRA PODSTAWY – leży u podstawy kręgosłupa – kontroluje, energetyzuje i wzmacnia całe ciało fizyczne m.in.: układ mięśniowy, kościec, kręgosłup, układ krwiotwórczy, nadnercza, narządy wewnętrzne. Reguluje ogólną żywotność. Harmonizuje cztery żywioły: ziemię, wodę, wiatr i ogień.

2. Svadhishthana – CZAKRA SAKRALNA (SEKSU) – znajduje się na spojeniu łonowym. Kontroluje i energetyzuje organy płciowe i pęcherz moczowy. Widziana od tyłu bywa nazywana CZAKRĄ MENG-MEIN – leżącą z tyłu ciała, naprzeciw pępka. Kontroluje i energetyzuje nerki i nadnercza – odpowiada za prawidłowe ciśnienie krwi.

### Bindhu Visarga – Specjalna CZAKRA PĘPKA – leży w okolicy pępka. Kontroluje i energetyzuje jelito cienkie, grube i wyrostek robaczkowy. Opisywana jest jako kwiat ośmiopłatkowy, gdyż synchronizuje osiem cudownych meridianów, nadis.

3. Manipura – CZAKRA SPLOTU SŁONECZNEGO – jedna leży w dołku między żebrami, druga – z tyłu kręgosłupa, naprzeciwko przedniej. Kontrolują i energetyzują głównie trzustkę, wątrobę, przeponę, żołądek, a po części też serce, płuca i jelita. Można przez nią naenergetyzować całe ciało. Znana czasem jako CZAKRA ŚLEDZIONY – przednia rozwijająca się na początku po lewej stronie brzucha (w okolicy środkowego dolnego żebra), tylna – z tyłu przedniej czakry śledziony. Kontrolują i energetyzują śledzionę. Śledziona oczyszcza krew z zarazków. CZAKRY TE SĄ GŁÓWNYMI PUNKTAMI WEJŚCIOWYMI PRANY POWIETRZA. Odgrywa zasadniczą rolę w dobrym samopoczuciu człowieka. Wrażenie osobnej od splotu solarnego czakry śledziony występuje u osób opętanych i jest podstawą do robienia egzorcyzmów.

4. Anahata – CZAKRA SERCA – przednia – znajduje się w centrum klatki piersiowej. Energetyzuje i kontroluje serce, grasicę i układ krążenia. Tylna czakra znajduje się z tyłu kręgosłupa na poziomie serca.

5. Viśuddha – CZAKRA GARDŁA – położona jest w centrum gardła – kontroluje i enrgetyzuje gardło, tarczycę, przytarczycę i układ limfatyczny.

6. CZAKRA AJNA (ADŹŃA, ADŻNA) – znajduje się między brwiami – kontroluje i energetyzuje przysadkę mózgową oraz całe ciało. Sprawuje kontrolę nad pozostałymi czakrami głównymi oraz ma wpływ na inne ważne narządy. Jeśli ta czakra nie jest rozwinięta należycie, osoba nie jest w stanie zaakceptować przewodnictwo guru – duchowy autorytet na ścieżce.

### Manasa czyli CZAKRA CZOŁA – leży pośrodku czoła wewnątrz głowy ponad Ajnam – kontroluje i energetyzuje szyszynkę i układ nerwowy.

7. Sahasrara – CZAKRA KORONY – położona jest nad ciemieniem – kontroluje i energetyzuje szyszynkę, mózg i cały organizm. Energetyzując ją – energetyzujemy całe ciało. Lotos Tysiącpłatkowy.

MAPA ŻYCIA I UZDRAWIANIE PRANICZNE

Pierwsze wtajemniczenie w uzdrawianie duchowe starożytnej Ajurwedy

 • Anatomia energetyczno-duchowa człowieka;
 • Technika harmonizowania – uzdrawianie chorób i ich pierwotnych przyczyn;
 • Bezpieczeństwo i świadome panowanie nad własną energią wewnętrzna i zewnętrzną;
 • Polaryzacyjne aury, oczyszczenie ciała, psychiki i umysłu z toksyn i wirusów;
 • Metody, dzięki którym lepiej zrozumiesz Siebie i podniesiesz jakość swojego życia;
 • Zdrowe zmysły – techniki jasnowidzenia i Otwarte Oczy;
 • Pomocna dłoń duchowego przewodnika.

Techniki wzmacniania wewnętrznej siły, gdzie dowiesz się: jak rozpoznać wzorce własnego postępowania. Odnajdziesz źródła własnej mocy i nauczysz się tworzenia silnej i asertywnej przestrzeni życia wokół siebie. Super Mózg i granice odczuwania wpływów zewnętrznych. Jak rozwijać z sukcesem swoje mentalne możliwości, emocjonalną inteligencję i Wewnętrzną MOC.

Poznaj Siebie – jeśli naprawdę chcesz być szczęśliwa/y i mieć poczucie spełnienia. Samopoznanie to jedyna prawdziwa droga realizacji w każdej dziedzinie życia. To Ty żyjesz – to Ty możesz wybrać właściwą metodę dla siebie!

UZDRAWIANIE PRANĄ – PRANOTERAPIA

Kursy i warsztaty – 20 godzin nauki podstaw pranoterapii ajurwedyjskiej

 1. Terapia i zaawansowane techniki uzdrawiania kręgosłupa i postawy.
 2. Równowaga żywiołów w organizmie – regulacja przepływu prany.
 3. Budowa, oczyszczanie, energetyzowanie merydianów, czakr i aury.
 4. Techniki leczenia kolorową Praną – jak oddychać przez czakry?
 5. Medytacja wewnętrznej Mocy i Promiennego Serca.
 6. Poznasz swoje archetypowe wzorce postawy i zdrowych zachowań.
 7. Diagnoza stanu zdrowia poprzez wyczuwanie-jasnowidzenie.
 8. W kręgu Taniec Mocy i wzajemnego wsparcia – indywidualnie dla każdego uczestnika przez cała grupę.

Rozmowy o PRANOTERAPII i Uzdrawianiu

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, żeby lepiej poznać i zrozumieć Siebie w Sobie. Kim jesteśmy i Być naprawdę ZDROWYM. Technika PRANOTERAPII pomaga to osiągnąć, ale nie zastąpi zaangażowania i chęci bycia Zdrowym – Silnym – Młodym – jeśli ciałem już nie – to przynajmniej w Duchu!

DOSKONAŁA i PROSTA – SUPER SKUTECZNA TECHNIKA

 • Wzmacnia i znacznie poprawia wewnętrzną koordynację organizmu.
 • Wspiera i mobilizuje wewnętrzna moc samouzdrawiania.
 • Wspomaga organiczne procesy oczyszczania ciała i umysłu z wirusów i toksyn.
 • Zwiększa fizyczną, emocjonalną, mentalną i osobową samokontrolę nad całym organizmem.
 • Pozwala uporządkować, rozwijać i zwiększać świadomie możliwości własnego umysłu – „SUPER MÓZG”.
 • Skutecznie pomaga harmonizować własne życie i nabrać zdrowego spojrzenia. – „Otwarte Oczy”.
 • To super skuteczna Pranoterapia harmonizująca Ciało Umysł i Ducha.
 • Terapeutyczny lub profilaktyczny zabieg polaryzujący i oczyszczający aurę.

Kolejne kroki w Pranoterapii:

 • Afirmacja jedności ze Źródłem.
 • Badanie stanu zdrowia – wyczuwanie granic.
 • Oczyszczanie – POLARYZACJA – pola życia – AURY i jej warstw.
 • Badanie stanu czakr i narządów.
 • Oczyszczanie aury czakr i meridianów (nadis).
 • Równoważenie Żywiołów.
 • Techniki dotykowe i mobilizacyjne postawy i kręgosłupa.
 • Tworzenie filtrów i tarcz wpierających trwałość zabiegu pranicznego.
 • Zamknięcie Aury i zakończenie stabilizujące.
 • Podziękowanie dewom i guru za uzdrowienie.

Uzdrawianie Praną, Pranoterapia jest prostą techniką umożliwiającą w krótkim czasie doprowadzenie ciała i aury człowieka do równowagi oraz poprawy stanu zdrowia. Zabieg polega na mobilizującej pomocy organizmowi w neutralizacji oraz puszczeniu i wyprowadzeniu zużytej, zanieczyszczonej energii i toksycznych substancji z organizmu. Pranoterapia uzdrawia tak skutecznie jak dobry system antywirusowy w komputerze. Poprzez polaryzacyjne (polarity) oczyszczane miejsce jest harmonijnie zasilane świeżą, czystą energią życia – Praną. Terapeutyczne wsparcie działa podobnie jak katalizator w reakcjach biochemicznych i jest doskonałą wspierającą pomocą gdy organizm jest chory i przemęczony chorobą. Terapia Praną bardzo skutecznie oczyszcza organizm, pomagając w usuwaniu energetycznych zanieczyszczeń.

Zabieg odblokowuje zastoje, harmonizuje energetyczne kanały (nadis), odpręża, rozluźnia i zasila osłabione – chore miejsca świeżą energią życia, praną. Uzdrawiane praniczne jest dokonywane przez pole energetyczne, które przenika widzialne ciało fizyczne i działa dla niego jak wzór czy forma. Absorbuje ono energię życia i przez czakry i merydiany (nadis) rozprowadza ją po całym ciele. Dlatego lecząc ciało witalne – aurę osiągamy automatyczną poprawę w ciele fizycznym.

Korzystając z technik Uzdrawiania Praną:

 • Odzyskujesz zdrowie fizycznie, psychicznie i duchowe
 • Łagodzisz bóle, stresy i napięcia w całym organizmie
 • Rozpuszczają się blokady i zastoje fizyczne i energetyczne
 • Przywracasz równowagę hormonalną i fizjologiczną
 • Relaksujesz ciało, psychikę i stan nerwów
 • Rozwijasz wrażliwość, zdolności i talenty np. jasnowidzenie
 • Uzdrawiasz siebie, swoich bliskich i całe otoczenie
 • Pielęgnujesz szczęście, zdrowie, radość, dobro itd.

Stosując techniki – PRANOTERAPII – Uzdrawiania Praną można także oczyszczać, harmonizować, energetyzować: zwierzęta, rośliny, wodę, żywność, domy, przestrzeń wokół siebie. Uzdrawianie Praną nie zastępuje medycyny tradycyjnej a ją uzupełnia i wzbogaca. Konwencjonalna medycyna leczy ciało fizyczne a Uzdrawianie PRANA skutecznie leczy – uzdrawia ciało energetyczne. Tak dzięki wspólnemu i zintegrowanemu działaniu obydwu, może nastąpić całkowite wyleczenie.

Na obozach i wczasach z Pranoterapią:

 • Twoja Mapa życia i podświadome wzorce postępowania – jak je skutecznie zmieniać;
 • Zabiegi – mobilizacja – wzmocnienie kręgosłupa i postawy;
 • Techniki uzdrawiania i terapii witalizacji praną;
 • Polaryzacyjna aury, oczyszczenie ciała, wzmacnianie czakr, psychiki, umysłu i Ducha;
 • Medytacja Mocy Wewnętrznej – Golden Ray – Złoty Promień;

W programach także: codzienna poranna gimnastyka lecznicza i medytacja, tańce w kręgu, warsztaty śpiewu, agnihotra, wróżby oraz dobra i miła wspólna zabawa.

PRANABHESZADŹJA – UZDRAWIANIE PRANĄ – MOC ZDROWIA

Prawdziwe wielką moc i skuteczność Uzdrawiania Praną osiągamy poprzez:

 1. umocnienie się w wewnętrznej mocy Zdrowia,
 2. podnoszenie wibracji w każdej płaszczyźnie istnienia,
 3. ustanowienie siebie jako Osobowość Duchową,
 4. dostarczenie organizmowi siły życia – PRANY niezbędnej do dobrego funkcjonowania,
 5. usunięcie w ciele „usterek” blokad emocjonalnych, rozpuszczenie złogów, zatorów powodujących złe funkcjonowanie organizmu jako całości.

Działanie technik pranoterapii podobne jest do wpływu katalizatora na reakcję chemiczną lub oddziaływania na nas wzniosłej chwili, pięknej muzyki, która inspiruje. Pranoterapia zwiększa siły życiowe, przybliża nas bardziej do naszego duchowego wnętrza, daje wewnętrzny spokój i ukojenie, rozpuszcza nasze cierpienia. To terapeutyczne-leczenie ukierunkowane jest na wzmocnienie Zdrowia i napełnianie ciała pięknymi wibracjami pochodzącymi z Wyższej Natury (Parampuruszy, Paramatmy), które sprawiają, że choroba znika, jak śnieg w promieniach słońca. Wszystko zawsze w zgodzie z Duchowym wzorcem danej Istoty. W terapii PRANA-BHESZADŹJA należy unikać walki z chorobą i „atakowaniu” jej, ponieważ wszystko z czym walczymy broni się i także walczy. Zawsze pamiętamy prostą obrazową przestrogę „choroba jest jak dziki koń”- obchodź się z nią właściwie.

Profilaktyka i skierowanie całej uwagi na życie i zdrowe przejawienie siebie, to jedynie właściwy sposób i dobra droga postępowania, jeśli chcemy być naprawdę zdrowi. Prawdziwe leczenie to głęboka przemiana i odnowa, rozjaśnienie poglądów, umocnienie w wierze, w wewnętrznym spokoju, w szczęściu, prawdzie, miłości i wolności. Pamiętajmy jednocześnie o zdrowej asertywnej postawie, pokojowym i selektywnym wyborze środowiska. Każdy człowiek będąc częścią wielkiego planu stworzenia posiada nieśmiertelną Wyższą Duszę (Parampuruszę, Paramatmę) swoja prawdziwą nieśmiertelną Istność, oraz wspaniałe choć śmiertelne ciało, które służy mu jedynie na ziemi. Ale istnieje także Osobowość, Kamamanas, pełniąca rolę pośrednika pomiędzy Duszą i ciałem. Osobowość i jej kształtowanie to kształcenie charakteru i budowanie wewnętrznej mocy.

Można tu powiedzieć, że nie ma złych ludzi, są ludzie o niewłaściwie ukształtowanych osobowościach, które kierują się swoimi pragnieniami i własnym egoizmem. Tak naprawdę zapominając o Sobie, pielęgnują bardziej chorobę niż szeroko pojęte zdrowie. Tu nasuwa się refleksja, która obrazuje dwie postawy tzw. wschodnią i zachodnią „Ludzie wschodu” idą do lekarza trzy lata przed chorobą, a „Ludzie Zachodu” często o trzy dni za późno i oczekują cudu. Człowiek jest w pełni zdrowy i szczęśliwy, gdy osobowość realizuje płynące z Duszy wartości pozytywne: miłość, mądrość, moc, radość w prawdzie i wolności itp., które można nazwać również idealnymi archetypowymi cechami człowieka. Prawdziwa pełnia zdrowia jest możliwa, jedynie wtedy, gdy osobowość służy Duszy, Duchowi i ich harmonijnej jedności.

Zdrowie pochodzi z harmonijnego przepływu Prany w meridianach aury w ciele i podlega Wyższemu Porządkowi. Kolorowe, tęczowe prany to składniki ”dobrego wpływu”, które występują w postaci fal energii a każda z tych barw zharmonizowana jest z polem życia. PRANA mając jedynie pozytywne działanie, wypełnia ubytek energetyczny i odbudowuje na wszystkich poziomach równowagę i harmonijną relacje między duszą (Atmą, Puruszą) a osobowością. „Człowiek ponownie staje się sobą w tym miejscu, gdzie stracił siebie”. Techniki Pranaterapii działają stabilizująco na przepływ energii, usuwają zarodek choroby zanim umiejscowił się w ciele jako np. ból i jego objawy w ciele emocjonalnym i fizycznym. Wyobraźmy sobie obszar w ciele w psychice człowieka, który został zablokowany uśpiony, sparaliżowany i nagle ożywiony pod wpływem jakiegoś bodźca zewnętrznego lub wewnętrznego.

Jakaś bolesna myśl tłumiona przez wiele lat, która nagle uderza w świadomość, pobudza ją i oddziałuje silnie na podświadomość wtedy może pojawić się kryzys, który związany jest z usuwaniem toksyn z organizmu. Jednak nasze doświadczenie jest takie, że cokolwiek znajduje się w podświadomości, nie jest silniejsze od człowieka, który postanowił w świadomy sposób dokonać zmiany, przemiany w sobie za pomocą terapii takich jak Masaż i Uzdrawianie PRANĄ. Są jednak ludzie, którzy nie chcą wyzdrowieć, gdyż pozwala im to wpływać na innych ludzi, unikać odpowiedzialności czy wzbudzać współczucie. Nie chcą oni pozbyć się swoich dolegliwości, gdyż spełniają one dla nich „korzystną” funkcję.

Jak rozpoznać prawdziwe intencje innego człowieka, gdy patrzymy przez okulary idealizmu i miłości do ludzi? Obraz drugiej osoby często zostaje wypaczony przez jej strach, uprzedzenie uzależnienie, manipulację, żali i ból. By dobrze i tak naprawdę zrozumieć innych, żeby mieć dobra ocenę sytuacji, musimy najpierw doskonale sami poznać siebie. Mądrość, krytyczna postawa, selektywne wybory i nauka od dobrych nauczycieli, głęboka refleksja nad własnym życiowym doświadczeniem to dobra droga, która staje się skutecznym lekiem na bolączki i pomoc w każdym zadaniu postawionym przez życie. Jednak absolutnie ważne jest, żeby ta droga, ta przemiana osobowa była w zgodzie ze Wzorcem Boskim, wzorcem Wyższej Duszy, Parampuruszy, Paramatmy danego człowieka. KONIECZNIE!

Twórca terapii kwiatowej Dr Edward Bach mówił: „Choroba jest całkowicie i faktycznie uleczalna, nie jest ona ze swojej natury ani złośliwa, ani okrutna, jedynie sygnalizuje organizmowi jego usterki, zapobiegając dalszym nieobliczalnym skutkom. Ona tylko mobilizuje nas do powrotu na drogę Prawdy i Światła, drogę z której nigdy nie powinniśmy schodzić”.

Uzdrawiające Sentencje

„Mędrzec niczym pszczoła zbierająca miód z różnych kwiatów, przyjmuje treści z rozmaitych pism świętych i we wszystkich religiach dostrzega jedynie dobro” – Śrimad Bhagavatam

„Miłość zawsze ujawnia to, co jest najlepsze, w dziecku i dorosłym człowieku. Oświecenie jest głównym celem kształcenia.” – Alice A. Bailey.

„Najpiękniejszym ludzkim przeżyciem jest doznanie tajemnicy. To podstawowe uczucie, z którego rodzą się prawdziwa sztuka i nauka. Kto go nie zna i nie potrafi już odczuwać zadziwienia, jest martwy, a jego oczy są przymglone” – Albert Einstein

„Harmonia poprzez tolerancję”, „Różnorodność w formach, jedność w treści” – Mistrz Choa Kok Sui

BUDDA POWIEDZIAŁ: Zbadajmy nasze myśli, abyśmy nie popełnili niewłaściwego uczynku; jak bowiem siejemy, tak będziemy żąć. Prawdziwą religią jest życzliwość wobec wszystkich istot. Na tym świecie nienawiść nigdy nie ustanie dzięki nienawiści. Ustanie tylko dzięki miłości. To odwieczne prawo.

JEZUS POWIEDZIAŁ: Tak każde drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców […] A więc: poznacie ich po owocach.

„Medytacja powinna być ukierunkowana na urzeczywistnienie jedności z Bogiem (Brahmanem). Całą swoją uwagę musisz poświęcić urzeczywistnieniu Boga, pamiętając stale, że królestwo Boże jest w tobie, ani doprawdy tu ani tam, lecz w twoim wnętrzu” – Joel Goldsmith.

„Nie opuszczając domu , można poznać wszystko co istnieje na niebie i ziemi. Nie wyglądając przez okno poznać można drogi niebios. Ci którzy podróżują w świecie zewnętrznym, uczą się tym mniej im więcej odbywają wędrówek. Z tej też przyczyny mędrzec zaprawdę poznaje wszystko, nigdzie się nie udając, widzi wszystko , nie patrząc, nie czyni nic, a jednak dociera do celu!” – Lao Tzu, Tao-Te-King.

„Prana (energia życiowa) zabarwiona myślą wysyłającego może być przesyłana innym ludziom – tym, którzy pragną ją otrzymać – na odległość i w ten sposób można przeprowadzać zabiegi.” – Yogi Ramacharaka.

„Energia podąża w ślad za myślą” – maksyma ezoteryczna.

„W niedalekiej przyszłości anioły uzdrawiające i uzdrowiciele będą ze sobą aktywniej współpracować. Doprowadzi to do niebywałych czy cudownych uzdrowień na szerszą skalę.” – Mistrz Choa Kok Sui.

„Nie znają ajurwedy ci, którzy nie praktykują Pranoterapii.” – Swami Ananda Śiva.

Słowniczek Bioterapeuty

 • CIAŁO BIOPLAZMATYCZNE – słowo „bioplazmatyczny” pochodzi od słów „bio”, które oznacza życia i „plazma”, którym określa się czwart stan skupienia materii, przy czym pierwsze trzy to stały, ciekły i gazowy. Plazma to zjonizowany gaz – czyli gaz o dodatnio i ujemnie naładowanych cząstkach.
 • CZAKRY – wirujące ośrodki energii, grają bardzo ważną rolę w strukturze ciała energetycznego. Spełniają kilka ważnych funkcji:
  a) wchłaniają, przetwarzają i rozprowadzają pranę, kierując ją do różnych części ciała.b) kontrolują, energetyzują i odpowiadają za właściwe funkcjonowanie całości ciała fizycznego.c) niektóre czakry są ośrodkami zdolności parapsychicznych. Ich uaktywnienie może pobudzić rozwój tych zdolności.
 • PRANA – lub Ki, Chi Qi, Mana to energia życiowa, która utrzymuje ciało przy życiu i zdrowiu. Jej grecka nazwa to „pneuma”, polinezyjska „mana”, hebrajska z Biblii „nefesz” czyli oddech życia.

Informacje O Pranoterapii

Swami Lalita Mohan G.K. wprowadził Pranoterapię (pranabheshajya) do Polski już w 1983 roku stając się prekursorem wszystkich technik i metod leczenia pranicznego jakie przechowuje śiwaicka tradycja naturalnej medycyny ajurwedy.

Licencjonowany Nauczyciel Uzdrawiania Pranicznego – Pranaterapii. Ukończył szereg szkoleń z zakresu medycyny holistycznej i rozwoju duchowego. Terapeuta manualny – chiropraktyk. Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością Samoobrona (aikido, aikijutsu, jodo, kenjutsu, kalaripayat, szambala). Z pasją od wielu lat zgłębia tajniki astrologii wedyjskiej, numerologii i gematrii, wedy, symboliki biblii, sztuk walki, jogi i tantry. Nauczyciel duchowy, masażysta, bioenergoterapeuta, jogin, arhat. Obrońca praw człowieka i obrońca praw osób molestowanych seksualnie w dzieciństwie przez księży i zakonnice.

Informacje o warsztatach, kursach i wczasach z profesjonalną Pranoterapią uzyskasz pisząc na adres:

P.O. Box 247, 44-100 Gliwice, PL

Opracowanie: Vimalah & Kafi Gauri Paweł Ćwięka

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *