Znaczenie wibracji i braku wibracji w numerologii

Numerologia – Jaką liczbą jesteś z daty narodzin? 

Numerologia jest dziedziną rozległą i niektórzy poświęcają całe życie dla zgłębienia jej tajników. Wiedza o liczbach znana była już w starożytności w XI wieku p.e.ch., kapłanom egipskim i chaldejskim oraz orfikom. Ażeby dowiedzieć się, którą numerologiczną cyfrą lub liczbą jesteśmy z daty urodzenia, należy dodać do siebie wszystkie cyfry składające się na naszą datę urodzenia (zera można w liczeniu pominąć, ale w interpretacji są istotne). Wibracja ze składowych cyfr pełnej daty urodzenia (dzień, miesiąc, rok) jest tzw. liczbą “Drogi Życia” lub inaczej “Liczbą Urodzenia” lub “Liczbą Losu”, “Przeznaczenia”, “Liczba Gwiezdna”, wibracją daty narodzin odpowiadającą ogólnemu rysowi naszego horoskopu określonego w postaci daty narodzin. 

Przykład 1: data urodzenia: 10.11.1988 czyli 

mamy sumę 1+0+1+1+1+9+8+8=29, 2+9=11. Numerologiczna cyfra (11) z tłem (29) 

brak wibracji: 3, 4, 5, 6, 7. 

Przykład 2: data urodzenia: 1.01.2001 (Nowy Rok 2001 i początek III Tysiąclecia oraz XXI wieku) 

mamy sumę: 1+1+2+1=5 czyli numerologiczna Piątka (5) prosta (bez tła) 

brak wibracji: 3, 4, 6, 7, 8, 9. 

Przykład 3: data urodzenia: 29.09.1999 

mamy sumę: 2+9+0+9+1+9+9+9=48, 4+8=12, 1+2=3 czyli numerologiczna Trójka (3) z tłem (12) i (48).

brak wibracji: 5, 6, 7. 

Suma bez tła, suma prosta (zredukowana, teozoficzna), wskazuje na osobę będącą młodszą duszą, a sumy z tłem albo z dwoma tłami na bardziej skomplikowane i złożone oraz starsze, bardziej rozwinięte dusze.  

Należy pamiętać, że w analizie numerologicznej bierze się pod uwagę nie tylko datę urodzenia, ale także sumę z miesiąca urodzenia, dnia urodzenia i roku urodzenia, które tworzą tak zwany Trójkąt Wibracyjny w centrum którego jest wibracja z sumy cyfr całej daty urodzenia. Nie istnieją żadne alternatywne sposoby obliczania wibracji daty urodzenia oprócz podanych w przykładach. Dla opracowania dokładnego Portretu Numerologicznego analizujemy także wibracje Imion i Nazwisk, w tym nazwiska rodowego (panieńskiego) osoby oraz nazwy miejsca urodzenia, miejscowości w której się długotrwale mieszka (także mocno utrwalona nazwa dzienicy miasta), co stanowi tak zwany portret całościowy (holistyczny). Często obliczana Liczba Imienna to suma wibracji pierwszego imienia oraz pełnego nazwiska osoby. Wibracja zwyczajowej i urzędowej nazwy państwa oraz regionu w jakim żyjemy także miewa znaczenie i wpływa na portret.

Numerologiczna 1 (Jedynka) 

Hasła: inicjator, 

Charakterystyka 

Jedynka to bardzo silna liczba otwierająca całą skalę. Wszechświat ma dla Jedynek misję przewodzenia innym, inspirowania ich do działania. Osoby charakteryzujące się właśnie tą liczbą są silne, bardzo charyzmatyczne, pewne siebie. Ciekawość świata i ludzi, którą w sobie posiadają, jest przyczyną do zgłębiania wiedzy, poszerzania swoich intelektualnych horyzontów, które dodają Jedynkom wiary w siebie, przekonania o własnej wyjątkowości oraz chęci dzielenia się z innymi swoją pozytywną energią i potrzebą samorozwoju.

Do największych wad Jedynki z pewnością należy skłonność do egocentryzmu, megalomanii. Przekonanie o własnej nieomylności może zdominować zdrowy rozsądek Jedynki i sprawić, że stanie się ona wyjątkowo trudnym partnerem do rozmów. Z niechęcią przyzna się do własnych błędów i może zdarzyć się, że będzie chciała zdominować otoczenie, wchodząc w rolę samozwańczego przywódcy-autorytetu.

Praca i kariera 

Przez wzgląd na zbiór bardzo silnych cech osobowości i ze względu na rozwinięte zdolności przywódcze, Jedynka doskonale sprawdzi się na stanowiskach kierowniczych. Są idealnymi kierownikami, szefami, menedżerami, dyrektorami, bowiem łączą w sobie nie tylko dyscyplinę i zamiłowanie do rzetelnej pracy, ale i niezmierzone pokłady kreatywności i gorącą pasję do wszystkiego, co robią. Jako lider grupy Jedynka z pewnością zarazi swoim entuzjazmem, chęcią działania i optymizmem współpracowników, przez co będzie szanowana i lubiana. Przeświadczenie o własnej wyjątkowości z pewnością tworzy wokół Jedynki zdrowy dystans i respekt otoczenia.

Miłość i związki

Jedynka jest bardzo uczuciowa, namiętna, wierna. Jeśli spotka osobę, z którą zechce stworzyć trwały związek, z pewnością otoczy ją opieką, będzie starać się ją zaskakiwać swoim romantyzmem i z pewnością nie zabraknie jej pomysłów na różnorodne formy spędzania wspólnego czasu. Niestety, bywa bardzo zaborcza i zazdrosna. Naturalna skłonność do dominacji może sprawdzić się jedynie, gdy druga połowa bez problemu wchodzi w rolę uległą, w przeciwnym razie w relacji może iskrzyć.

Numerologiczna 2 (Dwójka) 

Hasła: mediator, 

Charakterystyka

Dwójka charakteryzuje się niezwykłą łagodnością, empatią, wrażliwością. Wrodzona dobroć i serdeczność sprawia, że bardzo szybko zjednuje sobie ludzi wokół Chętnie pomaga, doradza, niejednokrotnie poświęca się dla innych. Dwójka posiada niezwykłą intuicję, dzięki której z łatwością zgłębia ludzką naturę i związane z nią problemy oraz dużo szybciej niż inni dostrzega ewentualne ich rozwiązanie. Dwójki skromne i pokorne, dzięki czemu mają doskonały kontakt nawet z najtrudniejszymi rozmówcami.

Wszystkie wymienione cechy numerologicznej Dwójki niestety mają też swoje drugie dno. Wrażliwość i skromność często sprawiają, że numerologiczna Dwójka boryka się z wieloma kompleksami, brakiem pewności siebie, które często skutkują zamknięciem się i wycofaniem. Wiara w innych często przekłada się na wykorzystywanie dobrego serca Dwójki przez bezwzględne osoby działające wyłącznie na swoją korzyść.

Praca i kariera 

Cechy osobowości, które posiada Dwójka doskonale predysponują ją do pracy jako dyplomata, mediator, psycholog. Doskonale wejdzie w każdą rolę, która wymagać będzie słuchania drugiej strony i łagodnego doprowadzania do kompromisu. Doskonale sprawdzi się jako lekarz, wolontariusz, osoba pracująca z trudnymi środowiskami. Z pewnością Dwójka będzie lubiana przez współpracowników dzięki swojej bezkonfliktowości, serdeczności i staraniom o to, by wszyscy dookoła byli zadowoleni. Pracodawca dostrzeże sumienność Dwójki, jej lojalność i zaangażowanie.

Miłość i związki

Numerologiczna Dwójka nie czuje się dobrze w roli singla. Do pełni szczęścia potrzebuje ciepła i troski drugiej osoby. Przez wzgląd na swój delikatny charakter, szuka partnera/partnerki o podobnej osobowości. W związku potrafi dać z siebie naprawdę dużo- prawdziwe, gorące i trwałe uczucie, mnóstwo wyrozumiałości, opieki. Zaskoczy swoją drugą połowę romantycznymi pomysłami i wspaniale zorganizowanym czasem. Musi jednak dostać z drugiej strony dokładnie to samo- wierność, opiekuńczość, umiejętność prowadzenia rozmowy.

Numerologiczna 3 (Trójka) 

Hasła: optymista (optymistka), 

Charakterystyka

Trójka to niezwykle energetyczna i pozytywna osoba. Charakteryzuje się ogromną charyzmą, miłością do świata, pasją życia, idealizmem. Zaraża otoczenie swoim niezłomnym optymizmem i chęcią działania. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Ciekawość otoczenia i ludzi sprawia, że doskonale odnajduje się w podróżowaniu, poznawaniu nowych kultur i czerpaniu z nich tego, co najlepsze. Uśmiechnięta, pełna ciepła względem innych, lubiąca zabawę, podkreślająca wagę wolności i niezależności. Ma wysoko rozwinięte myślenie abstrakcyjne, przez co z łatwością porusza się między różnymi tematami, znajdując między nimi zaskakujące konotacje.

Numerologiczna Trójka niestety często bywa postrzegana jako niedojrzała, niestabilna, niepoważna. Ciągły ruch, w którym się znajduje, ilość pomysłów, które nie tylko posiada, ale i realizuje, sprawiają, że bywa nieodpowiedzialna i niezdolna do stabilizacji. Często odbierana jako zbyt ekstrawagancka, głośna, absorbująca.

Praca i kariera 

Trójka to zdecydowanie artystyczna dusza. Idealnymi zawodami będą więc te, związane z twórczością artystyczną: tworzeniem muzyki, malarstwem, street artem, aktorstwem i innymi tego rodzaju aktywnościami. Trójka z łatwością uchwyci różnorodne inspiracje i niemal natychmiast przeleje je na swoją twórczość. Nieustannie będzie odczuwać chęć zmian, poznawania innych obszarów życia, nawiązywania  nowych znajomości. Nie zniesie pracy, w której nie będzie mogła się rozwijać, doskonalić swojego warsztatu. Kreatywność i mobilność sprawią, że bez trudu będzie wykonywać kilka profesji w jednym czasie.

Miłość i związki

Jeśli Trójka się zakocha, to z pewnością bardzo intensywnie, szalenie i z pełnią pasji. Jej druga połowa będzie też swego rodzaju muzą i partnerem w eksplorowaniu świata sztuki, w przeciwnym razie ciężko będzie im stworzyć harmonijny układ. Wbrew pozorom, które stwarza energetyczna Trójka, nieustannie marzy ona o wyidealizowanym, długotrwałym uczuciu. Jest bardzo wrażliwą osobą, dlatego każda porażka, szczególnie w dziedzinie miłości, zostawi na Trójce piętno i sprawi, że ta bardzo długo będzie zapominać o nieudanej relacji.

Numerologiczna 4 (Czwórka) 

Hasła: reformator, 

Charakterystyka

Czwórka charakteryzuje się opanowaniem, spokojem, pracowitością. Do wszystkiego stara się podchodzić metodycznie, sporządzając najpierw skrupulatny plan działania. Czwórki są raczej ludźmi przyziemnymi i praktycznymi, którzy myślą zdroworozsądkowo i logicznie. Z chęcią służą pomocą, jednak lubią przy tym robić wszystko po swojemu. Odznaczają się sumiennością, odpowiedzialnością i szczegółowością.

Numerologiczna Czwórka niełatwo wchodzi w relacje z innymi. Nie lubi długich i abstrakcyjnych rozmów, posługuje się zazwyczaj zwięzłymi, krótkimi komunikatami. Jest serdeczna i przyjazna, ale przy tym niezwykle uparta, lubiąca obstawać przy swoim zdaniu, niechętnie ustępująca, dlatego bywa odbierana jako zbyt zawzięta, niemiła, surowa. Nie potrafi okazywać uczuć, przez co często bywa mylnie interpretowana przez innych.

Praca i kariera 

Czwórka spełni się w pracy, która będzie wymagać od niej dokładności, skrupulatności, koncentracji i szczegółowości, dlatego też odnajdzie się w takich zawodach, jak mechanik, sekretarka, ekonomista, księgowy, elektronik, jubiler. Z pewnością będzie ceniona przez przełożonych za sumienność, precyzję, rzetelność i dbałość o idealny wytwór końcowy swojej pracy. Jest raczej lubianą przez współpracowników, bowiem ci zawsze mogą liczyć na jej dobrą radę i pomoc. Czwórka powinna unikać czynności wymagających nieustannego myślenia kreatywnego.

Miłość i związki

Numerologiczna Czwórka jest typem domatora, który zdecydowanie lepiej czuje się w kameralnych okolicznościach. W relacji damsko-męskie wchodzi długo i ostrożnie, starając się nie dać porwać namiętności, a z ciepłym dystansem ocenić sytuację i szanse na stworzenie relacji z drugą osobą. Kiedy już zdecyduje się na związek, jest niezwykle lojalna, wierna, gotowa go otoczenia swojej drugiej połówki troską, opieką. Wychodzi z założenia, że zdecydowanie bardziej liczą się czyny, więc nie jest osobą zbyt wylewną i dobrze czytelną. Momentami będzie brakować jej spontaniczności, gotowości zaskoczenia swojej ukochanej/ukochanego.

Numerologiczna 5 (Piątka) 

Hasła: podróżnik, 

Charakterystyka

Numerologiczna Piątka to osoba niespokojna, niezwykle żywiołowa, otwarta. Charakteryzuje ją otwarty umysł, chęć doświadczania nowych miejsc, poznawania innych kultur, nawiązywania znajomości. Lubi być w ciągłym ruchu, bojąc się stagnacji. Bardzo ważnym dla niej aspektem jest wolność, więc będzie jej bronić za wszelką cenę. Swoją niezmierzoną energią zaraża otoczenie, szybko stając się duszą towarzystwa. Ceni swobodę, możliwość decydowania o swoim losie, wyznaje zasadę, że dom jest tam, gdzie Piątka aktualnie się znajduje.

Witalność przysparza Piątce problemów, bowiem bywa ona porywcza, momentami nawet agresywna, szczególnie, gdy czuje, że ktoś próbuje ingerować w jej osobistą przestrzeń, która jest dla niej szalenie ważna. Bywa tak, że nie potrafi uszanować odmiennych poglądów, zbyt mocno ingeruje w czyjeś sprawy. Miewa problemy ze stabilnością i porywczością.

Praca i kariera 

Piątka zwykle dobrze odnajdzie się w roli freelancera, decydującego o tym, z kim współpracuje, w jakich godzinach, a wszystko na swoich warunkach. Niezwykła baza doświadczeń, inteligencja oraz mocno rozwinięta wyobraźnia predysponują numerologiczną Piątkę do spróbowania swoich sił w literaturze, dziennikarstwie. Może również osiągnąć sukces w agencji reklamowej, gdzie wykaże się sprytem, kreatywnością i mnóstwem pomysłów. Przy odrobinie samodyscypliny sprawdziłaby się w roli prawnika, a nawet polityka.

Miłość i związki

Numerologiczna Piątka z ogromną łatwością wchodzi w rozmaite relacje, w większości jednak są one dość powierzchowne, biorąc pod uwagę pęd, w którym żyją. Jeśli już zdecydują się na stworzenie trwałego związku, są czułe, kochające, wierne, choć nieustannie będą oczekiwać od drugiej osoby stymulacji intelektualnej, wspólnie spędzanego czasu i poświęcenia. Bywa, że lubią dominować, ponadto cenią sobie pewną sferę wolności, więc jeśli trafią na wyrozumiałego i podobnego do siebie partnera, mają szansę na długą i udaną relację.

Numerologiczna 6 (Szóstka) 

Hasła: nauczyciel, 

Charakterystyka

Szóstka to synonim harmonii i spokoju. Osoby charakteryzujące się numerologiczną szóstką są opanowane, zdecydowane, podążające wedle ustalonego wcześniej planu, wiedzące, czego chcą od życia. Bardzo łatwo przystosowują się do nowych warunków, bez trudu przestrzegając panujących zasad. Na ogół są bezkonfliktowe, ofiarne i niezwykle odpowiedzialne za siebie i za innych. Potrafią poświęcić się na dobra ogółu, szczególnie jeśli chodzi o ich najbliższych. Są czułe, pełne cierpliwości i wrażliwe.

Ceniące sobie równowagę Szóstki mają skłonności do przesady, zbyt poważnego traktowania błahych problemów, które w ich oczach urastają do rangi tych nie do przejścia. Bywają marudne, nieczułe. Zawsze będą chciały iść po linii najmniejszego oporu, unikając rozwiązań ciekawych, aczkolwiek bardziej skomplikowanych.

Praca i kariera 

Numerologiczna Szóstka znakomicie odnajdzie się w roli, w której z pełnią swojej empatii i czułości będzie mogła zająć się innymi. W związku z tym dobrym wyborem będzie zawód lekarza, pielęgniarki, pracownika opieki społecznej, pedagoga, psychologa. Jeśli jest osobą, która nie tłumi swojej kreatywności, może poszczęścić się jej w dziedzinie sztuki- malarstwie, muzyce, aktorstwie, reżyserii, tańcu. Swoje powołanie może odkryć również w roli nauczyciela, który cierpliwie będzie troszczył się o rozwój swoich uczniów.

Miłość i związki

Szóstka z pewnością będzie dążyć do zbudowania dużej i szczęśliwej rodziny, o którą zadba z całych swoich sił. Jej dobro będzie celem najwyższym. Swoją drugą połowę obdarzy czułością, zrozumieniem, troską, rezygnując z wielu swoich osobistych ambicji w imię budowania trwałych relacji. Tego samego oczekuje od partnera/partnerki. Ważną cechą, do której będzie dążyć jest stabilizacja, dlatego tworzenie związku z osobą, która ceni swobodę, niezależność i mnogość kontaktów towarzyskich może okazać się niemożliwe.

Numerologiczna 7 (Siódemka) 

Hasła: filozof, 

Charakterystyka

Siódemka jest osobą bardzo tajemniczą, introwertyczną i wyważoną. Stawia na osobisty rozwój, koncentrując się na jego duchowym aspekcie. Lubi zgłębiać różnorodne nurty filozoficzne, zadawać sobie pytania dotyczące natury świata i człowieka, próbując na nie odpowiedzieć. Dobrze czuje się w osamotnieniu, lekkim wycofaniu. Jest doskonałym obserwatorem i ma niewiarygodnie dobrą intuicję. Siódemka jest wrażliwa na piękno, lubi prowadzić długie dyskusje, ale tylko z interesującymi ją ludźmi. Siódemki są wszechstronne, inteligentne, oczytane i ciekawe świata.

Numerologiczna Siódemka często bywa postrzegana jako wyniosła, nieczuła, skryta, ponieważ trzyma się na uboczu, na ogół woli słuchać, niż mówić. Jest nieufna, co sprawia, że ciężko jej jest nawiązywać powierzchowne znajomości, a jeszcze trudniej odnajdywać się w otoczeniu, które kompletnie jej nie odpowiada. Bywa zarozumiała, przekonana o własnej nieomylności. Łatwo jej przyjąć postawę pełną pogardy wobec innych, nie tak bardzo rozwiniętych duchowo jednostek.

Praca i kariera 

Nieustanna chęć zgłębiania ludzkiej natury sprawia, że Siódemka bez trudu odnalazłaby się w roli lekarza, psychologa, pedagoga. Mogłaby zrobić karierę naukową, gdyby wybrała filozofię. Poczucie smaku i zmysł estetyczny może ukierunkować ją w stronę dekoratorstwa wnętrz, architektury, fryzjerstwa, projektowania ubrań. Może również być doskonałym muzykiem, pod warunkiem, że znajdzie się w zespole ambitnych ludzi, którzy mają podobną wizję tworzonej sztuki i podobne priorytety. Siódemka lubi kontakt z naturą, dlatego niewykluczone, że zaangażuje się w pomoc przyrodzie.

Miłość i związki

Siódemka powinna znaleźć kogoś bardzo podobnego do siebie- wrażliwego, uczuciowego, ceniącego sobie chwile sam na sam z ukochaną osobą. Bardzo powoli i ostrożnie wchodzi w relację, ale cierpliwość drugiej strony zaowocuje głębokim, stabilnym uczuciem, w którym nie będzie mowy o niewierności. Idealną drugą połówką dla Siódemki będzie osoba spokojna, nie lubiąca dominować, ale przede wszystkim elokwentna, która będzie mogła prowadzić z partnerem/partnerką długie i fascynujące rozmowy.

Numerologiczna 8 (Ósemka) 

Hasła: przywódca, 

Charakterystyka

Numerologiczna Ósemka to bardzo silna osobowość. Cechuje ją pewność siebie, przebojowość, otwartość w kontaktach międzyludzkich. Dzięki swojej niezrównanej ambicji, upartemu dążeniu do wyznaczonych celów i odwadze, niezłomnie zdobywa szczyty i spełnia marzenia. Jest doskonałym połączeniem kreatywności, niezależności i umiłowania wolności z realistycznym spojrzeniem na życie, wytrwałością i inteligencją.

Ósemka postrzegana jest przez otoczenia jako bardzo pewna siebie, czasami jednak zbyt egoistyczna i nieprzejednana. Przekonana o słuszności swoich teorii, nie potrafi zachować spokoju w dyskusji, często reagując uniesieniem, a nawet agresją. Lubi dominować i być dostrzeganą, docenianą, przez co bywa arogancka i przesadnie poważna.

Praca i kariera 

Wrodzone, organizatorskie umiejętności Ósemki predysponują ją do stanowisk kierowniczych. Ósemka doskonale sprawdzi się w roli dyrektora, managera, prawnika, ekonomisty. Jeśli zdecyduje się na założenie własnej działalności, z pewnością prędzej czy później odniesienie zamierzony sukces. Ważna dla niej jest kwestia finansowa, dlatego nie zadowoli się niską płacą- osobista satysfakcja i odpowiednia gratyfikacja muszą iść w parze. Przez nieustępliwość, skoncentrowanie i oddanie sprawie będzie z pewnością postrzegana pozytywnie przez przełożonych, jednak wśród współpracowników może być odbierana jako potencjalne zagrożenie.

Miłość i związki 

Ósemka z łatwością wchodzi w relacje, jednak ma bardzo wysokie wymagania dotyczące budowania z kimś związku. Z jednej strony potrzebuje podziwu i wsparcia drugiej osoby, z drugiej zaś szuka bezpiecznego azylu, czułości i namiętności, które oderwą ją od codziennej pogoni. Lubi dominować nad partnerem/partnerką, dlatego druga połowa Ósemki musi być osobą, która dobrze czuje się w oddanej i posłusznej roli. Numerologiczna Ósemka z pewnością zadba najlepiej, jak potrafi o swój dom, rodzinę, ukochaną osobę i dopilnuje, by niczego im nie brakowało.

Numerologiczna 9 (Dziewiątka) 

Hasła: mistyk, 

Charakterystyka

Numerologiczna Dziewiątka to uosobienie szlachetności i otwartego umysłu. Cechuje się bardzo rozwiniętą empatią, chęcią niesienia pomocy innym, brakiem uprzedzeń względem innych ludzi, kultur, zwyczajów, religii. Dziewiątka to idealista, który wierzy, że może poprzez swoje czyny zmienić świat. Jest tolerancyjna, wyrozumiała i prawdziwie pragnie wspierać innych, rozwiązywać ich problemy, angażować się w dobro ogółu. Stawia na rozwój intelektualny i duchowy, chcąc znaleźć pomiędzy nimi harmonię.

Dziewiątka bywa egzaltowana, wyniosła i przeświadczona o swojej wyjątkowości. Ma skłonność do dominowania i wtrącania się w cudze problemy bez prośby o to. Mogą być postrzegane przez otoczenie jako zbyt rozgadane, nadpobudliwe, wścibskie. Dziewiątka często ma problem z rozłożeniem priorytetów, przez co zdarza się jej zaniedbywać najbliższych na rzecz innych ludzi.

Praca i kariera 

Cechy charakteru Dziewiątki sprawiają, że doskonale odnajdzie się ona w zawodach związanych z niesieniem pomocy innym. Spełni się więc jako lekarz, psycholog, negocjator, fizjoterapeuta, pracownik pomocy społecznej, a nawet duchowny, misjonarz. Wrażliwość na piękno świata i ludzką naturę mogą sprawić, że skieruje się w stronę pisarstwa. Jedno jest stałe- numerologiczna Dziewiątka musi czuć, że poprzez swoje działanie, swoją pracę czyni dobro i chociaż w swoich oczach zmienia świat.

Miłość i związki

Dziewiątka ma bardzo solidny kręgosłup moralny. Kiedy zdecyduje się stworzyć z kimś związek, z pewnością będzie o nim myśleć przyszłościowo i poważnie. Otoczy drugą osobę troską, czułością, miłością. Będzie wierna, lojalna i gotowa do poświęceń. Relacja, którą będzie budować musi mieć szansę na przeobrażenie się w przyszłości w szczęśliwą, radosną rodzinę. Bycie partnerem/partnerką Dziewiątki jest jednak trudne, bowiem ta miewa zmienne nastroje i bywa chwiejna emocjonalnie, przez co może wyolbrzymiać małe problemy do rangi tych nie do pokonania.

Liczby Podwójne (Mistyczno-magiczne) 

Numerologiczna 11 (Jedenastka) 

Charakterystyka

Numerologiczna Jedenastka to pierwsza z liczb mistrzowskich, czyli (składające się z dwóch cyfr: 11, 22, 33, 44). Numery mistrzowskie to tak zwane „stare dusze”, czyli istoty bardziej rozwinięte duchowo i intelektualnie, których misją jest wskazywanie drogi innym.

Jedenastka stawia ponad wszystko na zrównoważony rozwój duchowy i intelektualny. Bardzo ważnym jest dla niej zdobywanie wiedzy, poszerzanie horyzontów, doświadczanie nowych miejsc i ludzi. Ma niezwykle rozwiniętą intuicję, dlatego dużo szybciej potrafi przewidzieć następstwa zdarzeń i decyzji. Jest szlachetna, odważna i lubi pomagać innym ludziom, z czego czerpie niekłamaną satysfakcję. Ma mnóstwo talentów, którymi dzieli się z otoczeniem.

Numerologiczna Jedenastka bywa w oczach innych zbyt ekscentryczną i odklejoną od rzeczywistości. Chęć unikania wchodzenia w utarte role i życia według schematów i konwenansów nie jest dla niej, dlatego zdarza się, że spotyka się z niezrozumieniem, a nawet pogardą. Ma skłonności do bycia osobą zarozumiałą i żądną docenienia, a nawet władzy.

Praca i kariera 

Mistrzowska Jedenastka doskonale odnajdzie się w zawodach, przez które będzie mogła być blisko ludzi, a jednocześnie przysłużyć się ogółowi i własnemu rozwojowi. Może z powodzeniem próbować sił w dziennikarstwie, pisarstwie czy nawet polityce. Ma rozwinięte myślenie abstrakcyjne i zmysł estetyczny, dlatego sukces może odnieść też w dziedzinie sztuki: muzyce, malarstwie, filmie, tańcu. Dobrze będzie czuć się jako freelancer lub właściciel własnej działalności, samo stanowiąca o sobie jednostka.

Miłość i związki

Numerologiczna Jedenastka jest trudnym partnerem w związku. Boi się stabilizacji, bowiem czuje się wiecznie wewnętrznie rozdarta. Z jednej strony potrafi zupełnie oddać się drugiej osobie, być wierną, kochającą, z drugiej jednak przeraża ją stagnacja i do końca określone sytuacje. Są namiętne i czułe. Prowokują swoją drugą połowę do samorozwoju, wspierają jej inicjatywy, a ich partner/partnerka wie, że absolutnie zawsze może liczyć na Jedenastkę. Cechą charakterystyczną Jedenastki jest stałość w uczuciach, nawet tych, które nigdy się nie spełniły.

Numerologiczna 22 (Dwudziestka dwójka) 

Charakterystyka

Numerologiczna Dwudziestka Dwójka to pierwsza z liczb mistrzowskich, czyli (składające się z dwóch cyfr: 11, 22, 33, 44, ). Numery mistrzowskie to tak zwane „stare dusze”, czyli istoty bardziej rozwinięte duchowo i intelektualnie, których misją jest wskazywanie drogi innym.

Dwudziestka Dwójka jest silną osobowością odznaczającą się determinacją, inteligencją, odwagą. Potrafi panować nad swoimi emocjami, zdystansować się i ostudzić emocje innych. Myśli dalekosiężnie, potrafi przewidywać ruchy innych, jest wręcz genialnym strategiem. Cechuje się zdolnościami konstruktorskimi. Stawia na równowagę między pracą i odpoczynkiem, pędem i spokojem, duchem i ciałem.

Numerologiczna Dwudziestka Dwójka przez umiejętność stawania z boku, często bywa postrzegana przez innych jako chłodna, niedostępna a nawet wyniosła. Bywa, że jej założenia są nierealne, ale nie pozwoli sobie tego wytłumaczyć, uparcie obstając przy swoim. Bywa skąpa i samolubna oraz święcie przekonana o swojej nieomylności.

Praca i kariera

Mistrzowska Dwudziestka Dwójka jest wręcz stworzona do bycia liderem. Przez swoją elokwencję, otwartość i kreatywność wzbudza zaufanie swoich współpracowników i przełożonych, przez co z łatwością pozyskuje nowe kontakty. Zawody dla Dwudziestki Dwójki to manager, dyrektor, sędzia, prokurator. Odnajdzie się również w profesji związanej z polityką.

Miłość i związki

Numerologiczna Dwudziestka Dwójka tworzy długotrwałe, poważne relacje. Nie interesują ją powierzchowne znajomości, które nic nie wnoszą do jej życia. Pragnie zbudować stabilną, szczęśliwą rodzinę, którą otoczy opieką i zadba o to, by niczego jej nie brakowało. Swojej drugiej połowie ofiaruje wierność, lojalność, solidne podstawy, dobra materialne. Dwudziestka Dwójka ma jednak problemy z wyznawaniem uczuć, więc może być oskarżana o chłód, zbyt duży dystans. W przypadku zagrożenia najbliższych, osoba, której patronuje numerologiczna Dwudziestka Dwójka jest w stanie poświęcić absolutnie wszystko w imię dobra ukochanych.

Numerologiczna 33 (Trzydziestka Trójka) 

Charakterystyka

Numerologiczna Trzydziestka Trójka to pierwsza z liczb mistrzowskich, czyli (składające się z dwóch cyfr: 11, 22, 33, 44, ). Numery mistrzowskie to tak zwane „stare dusze”, czyli istoty bardziej rozwinięte duchowo i intelektualnie, których misją jest wskazywanie drogi innym.

Trzydziestka Trójka jest osobą bardzo zrównoważoną. Łagodne usposobienie łączy się u niej z ogromną wiedzą, samoświadomością i chęcią nieustannego rozwijania się i pod względem duchowym, intelektualnym, jak i fizycznym. Trzydziestka Trójka wzbudza zaufanie, szybko staje się w oczach innych autorytetem. Opanowana, zdystansowana posiada wspaniale rozwinięty zmysł obserwacji, z których wyciąga mądre i trafne wnioski. Ceni sobie tradycję, cechuje się ustalonymi i niezmiennymi zasadami moralnymi.

Numerologiczna Trzydziestka Trójka ma skłonność do przesady, bywa próżna i zapatrzona w siebie. Przez realizację wielu zadań jednocześnie, zaniedbuje relacje z bliskimi. Nie lubi przegrywać, a każdą porażkę traktuje bardzo osobiście. Skłonność do głębokich przemyśleń niesie ze sobą stany melancholijne, dlatego może być postrzegana przez innych jako zbyt zmienna i popadająca w przesadę.

Praca i kariera

Mistrzowska Trzydziestka Trójka dzięki umiłowaniu świata duchowego i chęci nieustannego zgłębiania go, ma predyspozycje do bycia osobą duchowną, przewodnikiem duchowym, misjonarzem. Doskonale spełni się również w roli psychoterapeuty, psychologa, mediatora. Wrażliwość na piękno oraz zgłębianie natury świata i człowieka może pchnąć Trzydziestkę Trójkę ku tworzeniu: pisarstwo, malarstwo, muzyka czy film.

Miłość i związki

Numerologiczna Trzydziestka Trójka jest trudnym partnerem w budowaniu relacji. Częstokroć przedkłada swoje misje, relacje z obcymi ludźmi, coś, co według niej jest jej obowiązkiem nad spędzenie czasu ze swoją drugą połową czy rodziną. Jest wymagająca, ale potrafi otoczyć kochaną przez siebie osobą troską, czułością, zrozumieniem. Powinna budować związek z kimś interesującym i równie mocno rozwiniętym intelektualnie. Osoba decydująca się na życie z Trzydziestką Trójką musi okazać mnóstwo cierpliwości i zrozumienia, bowiem ta bywa apodyktyczna i szalenie wymagająca.

Numerologiczna 44 (Czterdzieści Cztery) 

Charakterystyka

Numerologiczna Czterdziestka Czwórka to pierwsza z liczb mistrzowskich, czyli (składające się z dwóch cyfr: 11, 22, 33, 44, ). Numery mistrzowskie to tak zwane „stare dusze”, czyli istoty bardziej rozwinięte duchowo i intelektualnie, których misją jest wskazywanie drogi innym.

Czterdziestka Czwórka to niewiarygodnie silna i zdeterminowana osobowość. Cechuje ją upartość, konsekwencja w dążeniu do wyznaczonych przez siebie celów, pomysłowość, upartość. Odznacza się nieograniczoną wyobraźnią, która w połączeniu z wielką inteligencją sprawia, że Czterdziestka Czwórka jest prawdziwym wizjonerem. Osoba, która charakteryzuje się tą liczbą jest kreatywna, aktywna, dumna. Nawet w najtrudniejszych sytuacjach potrafi panować nad swoimi emocjami.

Numerologiczna Czterdziestka Czwórka szybko popada w pychę i samouwielbienie. Lubi chwalić się swoimi osiągnięciami i podkreślać swój status społeczny czy materialny. Bywa postrzegana jako osoba egoistyczna, zarozumiała, egocentryczna. Zdarza się jej z pogardą patrzeć na czyjeś porażki.

Praca i kariera

Mistrzowska Czterdziestka Czwórka doskonale odnajdzie się w każdym zawodzie związanym z pieniędzmi: ekonomista, dyrektor banku, makler giełdowy, doradca finansowy. Jej cechy charakteru wskazują również na stanowiska kierownicze: manager, dyrektor, prezes. Czterdziestka Czwórka z pewnością wspaniale będzie się czuć jako niezależna jednostka, prowadząca własny interes, z którym z pewnością prędzej czy później zdobędzie sukces, na który jest niemal skazana.

Miłość i związki 

Numerologiczna Czterdziestka Czwórka nie lubi powierzchownych i chwilowych znajomości. Gdy zdecyduje się na budowanie związku, będzie robić to ostrożnie, długo i cierpliwie. W zamian ofiaruje swojej drugiej połowie poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji, wierność, lojalność i gotowość do niesienia pomocy. Jest osobą oddaną, ale niechętnie mówiącą o swoich uczuciach. Bywa zazdrosna i zaborcza, dlatego może chcieć kontrolować swojego partnera czy swoja partnerkę.

Braki Wibracji w Dacie lub Nazwie (Osobonazwie) 

Numerologia podpowie ci, w jakiej dziedzinie życia możesz cierpieć z powodu energetycznych braków. Braki wibracji (cyfr) w dacie urodzenia trudne są do uzupełnienia (zawsze jakiejś cyfry brakuje), a w imionach i nazwiskach dość łatwo je uzupełnić dobierając chociażby dwugie imię z odpowiednimi literami. Gdy zwrócisz uwagę na to, czego ci brakuje i zaczniesz świadomie pracować nad swoim charakterem oraz postawą życiową, wtedy życiowej energii i determinacji zacznie ci przybywać. Staniesz się osobą silniejszą i będziesz o wiele skuteczniej działać, tym bardziej, że dobrze rozpoznasz słabości. Niestety mało jest wśród nas szczęśliwców, którym nie brakuje żadnej wibracji, choć i tacy się zdarzają, aczkolwiek wtedy to, co jest reprezentowane w nadmiarze może przeważyć w charakterze i domagać się wyrównania czy kompensacji, bo życie jest sztuką osiągania równowagi. 

1. Kiedy brakuje Jedynki (a, ą, j, s, ś), wtedy wyzwaniem życiowym jest zdobycie samodzielności i niezależności od innych ludzi. Kiedy nauczysz się działać bez oglądania się na innych i czekania, co powiedzą o tobie, wtedy odkryjesz w sobie wielką siłę. W Polsce imiona kobiece kończą się często na literę „a”, a problem braku wibracji Jeden dotyczy przeważnie mężczyzn. Mogą oni wtedy zbytnio podporządkowywać się matce i innym kobietom, które tłumią ich indywidualność. 

Porada: Zacznij od małych rzeczy, drobnych decyzji, codziennych dyskusji w których jasno określasz co chcesz robić i grzecznie, ale stanowczo, trzymasz się swojego zdania. Stwórz sobie własne królestwo i bądź w nim królem! 

2. Kiedy brakuje Dwójki (b, k, t) wtedy wyzwaniem życiowym jest współpraca z innymi ludźmi i zaufanie, że cię nie skrzywdzą i nie opuszczą w potrzebie. Tracisz energię na ciągłą walkę i próby przekonywania otoczenia do twoich pomysłów. Uwierz, że nie musisz wszystkich kontrolować, bo ludzie nie odrzucą cię jeśli odważysz się być sobą.

Porada: Zapisz się na kurs tańca i pozwól się poprowadzić! Bierz udział w pracach społecznych i charytatywnych, rozmawiaj z ludźmi i nie wstydź się okazywać swoich uczuć. Szczerość, zaangażowanie i optymizm przyciągną co ciebie prawdziwych przyjaciół.

3. Kiedy brakuje Trójki (c, ć, l, ł, u) wtedy wyzwaniem życiowym jest nauka komunikacji z innymi. Być może uważasz, że tak naprawdę nikt cię nie słucha i dlatego musisz mówić coraz głośniej i szybciej? Możesz kierować się w życiu logiką i całkowicie zapomnieć o emocjach!

Porada: Pisz wiersze, opowiadania, maluj obrazy i komponuj anielskie mandale. Daj się porwać kolorom i nie analizuj wciąż od nowa, co sądzą o tym autorytety. Gdy nauczysz się śmiać z siebie, znajdziesz ludzi, z którymi połączą cię podobne poglądy na życie.

4. Kiedy brakuje Czwórki (d, m, v) wtedy wyzwaniem życiowym jest cierpliwość i wytrwałość. Może ci ich brakować, bo codziennie na horyzoncie pojawiają się nowe znajomości i nowe pokusy. Dlatego płyniesz przez życie, a każde obowiązki wydają ci się torturą nie do zniesienia.

Porada: Dotrzymuj danego słowa, zwłaszcza gdy chodzi o drobne rzeczy i codzienne sytuacje. Zacznij samodzielnie budować, majsterkować, szyć lub tworzyć rękodzieło i odkryj radość jaka płynie z doprowadzenia pracy do końca.

5. Kiedy brakuje Piątki (e, ę, n, ń, w) wtedy wyzwaniem życiowym jest miłość, ekscytacja i ucieczka przed nudą. Możesz ich szukać tak mocno, że nawet nie zauważasz, jak ranisz innych. Chciałoby się  wszystko zmienić, ale nie wiesz jak się do tego zabrać, dlatego często zmieniasz zdanie i co chwila zakochujesz się z kimś lub czymś innym. 

Porada: Nie odmawiaj sobie przyjemności, organizuj wolny czas sobie i bliskim ci osobom. Podróżuj, baw się, ciesz sztuką i muzyką. Zapisz na kurs aktorski, rób zdjęcia i bez fałszywego wstydu chwal się tym, co udało ci się osiągnąć.

6. Kiedy brakuje Szóstki (f, o, ó, x) wtedy wyzwaniem życiowym jest poświęcenie i opieka nad innymi. Musisz jednak uważać, aby nie stało się to poświęceniem, o które nikt tak naprawdę cię nie prosił. Pomagaj innym, ale nie zapominaj o sobie, bo inaczej ludzie po prostu wejdą ci na głowę, a ty będziesz mieć poczucie straty i niespełnienia.

Porada: Pytaj innych o zdanie, proś o radę, nie bądź dla wszystkich bankiem centralnym oraz alfą i omegą. Przyzwyczajenie jest twoim wrogiem – odważ się być osobą zmienną i nieprzewidywalną, a nawet troszkę egoistyczną. 

7. Kiedy brakuje Siódemki (g, p, y) wtedy wyzwaniem życiowym jest nauka optymizmu i dystansu do samego siebie. Czujesz, że jesteśmy tylko pyłkiem we wszechświecie i wiesz, że świat nie zawsze jest doskonałym miejscem, ale to nie powód, abyś popadać w zwątpienie! Gdy bacznie się rozejrzysz, odkryjesz głęboki sens w codziennych obowiązkach i pozornie zwyczajnych relacjach.

Porada: Medytuj, zgłębiaj ezoteryczne dziedziny, pracuj z energiami. Dzięki temu odkryjesz, że nie jesteśmy samotni, a miłość potrafi przemienić świat.

8. Kiedy brakuje Ósemki (h, q, z, ż, ź) wtedy wyzwaniem życiowym jest podejście do spraw materialnych. Możesz zbierać pieniądze lub je tracić, stawiać je na piedestale i uzależniać od nich swoje samopoczucie. Pora wyjść z tego zamkniętego koła, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto ma w życiu czegoś więcej od ciebie.

Porada: Inwestuj mądrze, a przede wszystkim pamiętaj o równowadze i zdrowiu! Tu i teraz jest ważniejsze, niż milion za trzy lata. Celebruj życie, ciesz się każdą chwilą, a przede wszystkim nie porównuj się z innymi.

9. Kiedy brakuje Dziewiątki (i, r) wtedy wyzwaniem życiowym jest walka ze schematami i uprzedzeniami. Możesz czuć zmęczenie, zniechęcenie i cierpieć z powodu braku zrozumienia. Jeśli jednak uciekasz przed innymi i stawiasz ludziom bariery do pokonania, to jak przyjaciele i miłość mają cię odnaleźć?

Porada: Nawet jeśli coś nie udało się trzy razy, to wcale nie znaczy, że nie może udać się gdy spróbujesz po raz czwarty, ale musisz zmienić strategię. Bądź niczym szachista, który w każdej chwili gotowy jest zacząć grać z życiem w nową partię!

Interpretowanie Portretu Numerologicznego 

Numerologia, w wydaniu profesjonalnym znana jako gematria lub psychologia matematyczna, to system interpretacji naszego funkcjonowania zewnętrznego i wewnętrznego, sposób na wnikliwe zbadanie ludzkiej indywidualności, pozwalający na wybranie właściwej drogi postępowania, osiągnięcia pożądanej harmonii i spełnienia w życiu. Badanie symboliki liczb jest fascynującą nauką, której założeniem jest to, że cały wszechświat da się ująć w symbolach, wartościach, liczbach i znakach. Numerologia może udzielić nam wskazówek i informacji na temat człowieka, jego powodów postępowania, możliwości i celów, dzięki niej dowiadujemy się w jaki sposób liczby wpływają na nasze życie. Poznając tajniki numerologii, odkrywasz siebie, własną indywidualność, ważniejsze kierunki rozwoju do eksploracji w życiu. Chociaż liczby dają naprawdę wiele cennych wskazówek, nie oznacza to, że wszystko jest z góry przesądzone, to człowiek i jego wola, silna determinacja, nadaje kształt swojemu życiu. Determinizm to jedna strona monety, ale to my musimy wykonać pracę niezbędną do osiągnięcia równowagi i harmonijnego, satysfakcjonującego życia. 

Kabaliści zauważyli, że obecny w imieniu danej osoby kod numeryczny określa jej charakter i determinuje jej przeznaczenie. Za ojca współczesnej numerologii uważany jest Pitagoras z Samos, który kontynuował dawne tradycje numerologiczne orfików i kabalistów, pochodzące z Chaldei, Persji oraz Indii i jej tradycji wedyjskiej. Choć zero nie jest właściwie liczbą, nie oznacza bowiem żadnej ilości, to jednak jest początkiem lub zapowiedzią liczb, a także symbolem nicości, próżni, wyzerowania czyli straty, spanięcia na samo dno, depresji, kryzysu. Symbol 0 oznacza także to, co wieczne, wszechświat oraz duchowy potencjał rozwoju, z którego wyrasta dziewięć pozostałych cyfr. W naukach ścisłych wciąż używa się symboli do przekazywania idei, a w dacie urodzenia zdarzają się zera wyraźnie jako jedna z cyfr, a przykładowo data: 10.10.2005 ma aż cztery zera związane z całą datą, w dniu, miesiącu i w roku. Nauka interpretacji zera w liczbach daty i sumach numerologicznych to jednak spory materiał na osobne opracowanie. 

(Fragmenty z dłuższych wykładów Mistrza Śri Guru Mohandźi o gematrii)

P.S. Jeśli czegoś tu nie wiesz, czegoś nie rozumiesz, a chcesz wiedzieć i rozumieć, zapewne musisz zacząć się uczyć numerologii zwanej także gematrią lub arytmologią od podstaw. Zapraszamy na warsztaty numerologii profesjonalnej (ezoteryczno-hermetycznej) i astronumerologii prowadzone przez naszych specjalistów. Arytmologia opiera się na arytmetyce i geometrii, zatem warto powtórzyć podstawowe działania, szczególnie dodawanie i mnożenie, wykreślanie trójkątów, kół i kwadratów – na pewno się przydadzą. 

(Opracowanie na podstawie wykładów Śri LalitaMohan Dźi G.K. w czasie warsztatów astronumerologii i astromagii)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *